Open Office Writer - lokalizacja słownika

Witam uprzejmie!

W trakcie pracy programem Writer z pakietu OpenOffice.ux.pl (wersja 2.0.2 – ale to chyba bez znaczenia…?) dodaję pewne wyrazy do słownika standard.dic. Kiedy edytuję ten słownik w oknie programu Writer wchodząc do:

_ Narzędzia > Opcje > Ustawienia językowe > Pisownia _

dodane przeze mnie słowa są tam widoczne (można je, na przykład, usunąć). Chciałbym ten „swój” słownik zachować na wypadek reinstalacji systemu lub przenieś go na inny komputer. Nie mogę jednak zlokalizować tego pliku na dysku. Znalazłem plik o nazwie standard w lokalizacji:

C:\Documents and Settings\Nazwa Użytkownika\Dane aplikacji\OpenOffice.ux.pl2\user\wordbook

jednak nie ma on rozszerzenia doc. - jest to zwykły plik tekstowy i niczego w nim nie ma! (dokładnie rzecz biorąc jest tam kilkanaście kwadracików a między nimi litera y z dwukropkiem nad nią (jak w niemieckich literach z „umlautem”). Gdzie zapisany jest plik słownika?

I jeszcze jedno – żeby nie zakładać nowego wątku w podobnym temacie. Gdy zaczyna się pisać jakieś słowo program Writer próbuje „podpowiadać” konkretne wyrazy. Jest to wygodne ułatwienie, ale czy można jakoś samemu zmieniać wyrazy które są podpowiadane? Zadaję to pytanie razem z poprzednim, bo wydaje mi się, że owe „podpowiedzi” też jakoś wiążą się ze słownikiem.

Dodane 13.01.2012 (Pt) 17:32

Czyżby problem był aż tak trudny, czy to po prostu brak zainteresowania…?

Znalazłem rozwiązanie na angielskojęzycznym forum; jest może trochę mało eleganckie, ale skuteczne. Skoro już otwarłem ten wątek, więc je podaję - może ktoś, kiedyś skorzysta.

Należy przejść do:

C:\Documents and Settings\Nazwa Użytkownika\Dane aplikacji\OpenOffice.ux.pl2

i stamtąd skopiować folder user.

W folderze tym zostanie zachowany zarówno słownik użytkownika (w którym dopisujemy własne wyrazy) jak też wszystkie ustawienia pakietu (np. elementy pasków narzędzi).

Na innym komputerze, czy też po ponownym zainstalowaniu programu, należy wejść do w/w lokalizacji i “nadpisać” utworzony tam folder user (prawdopodobnie wcześniej należy raz “odpalić” dowolną aplikację pakietu - nie sprawdzałem, ale możliwe, że folder ten nie jest tworzony w czasie instalacji, lecz dopiero po pierwszym uruchomieniu programu - przechodzimy wtedy przez króciutką procedurę wstępnej konfiguracji).