Openmediavault 2.1 i Owncloud - błąd przy uruchamianiu

Witajcie. Zainstalowałem clouda przy użyciu instalatora, jednak próba uruchomienia kończy się błędem:

Failed to get configuration (xpath=//system/shares/sharedfolder[uuid=‘2b748d36-237c-4e95-82eb-8fbbd83d9e9c’])

w rozwinięciu pokazuje:

Błąd #3003:
exception ‘OMVException’ with message ‘Failed to get configuration (xpath=//system/shares/sharedfolder[uuid=‘2b748d36-237c-4e95-82eb-8fbbd83d9e9c’])’ in /usr/share/openmediavault/engined/module/owncloud.inc:195
Stack trace:
#0 [internal function]: OMVModuleOwnCloud->setSharedFolderFacl(Array)
#1 /usr/share/php/openmediavault/module.inc(146): call_user_func_array(Array, Array)
#2 /usr/share/openmediavault/engined/module/owncloud.inc(65): OMVModuleAbstract->execTasks(‘setfacl’)
#3 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/config.inc(180): OMVModuleOwnCloud->applyConfig()
#4 [internal function]: OMVRpcServiceConfig->applyChanges(Array, Array)
#5 /usr/share/php/openmediavault/rpcservice.inc(125): call_user_func_array(Array, Array)
#6 /usr/share/php/openmediavault/rpcservice.inc(158): OMVRpcServiceAbstract->callMethod(‘applyChanges’, Array, Array)
#7 /usr/share/openmediavault/engined/rpc/config.inc(224): OMVRpcServiceAbstract->callMethodBg(‘applyChanges’, Array, Array)
#8 [internal function]: OMVRpcServiceConfig->applyChangesBg(Array, Array)
#9 /usr/share/php/openmediavault/rpcservice.inc(125): call_user_func_array(Array, Array)
#10 /usr/share/php/openmediavault/rpc.inc(79): OMVRpcServiceAbstract->callMethod(‘applyChangesBg’, Array, Array)
#11 /usr/sbin/omv-engined(500): OMVRpc::exec(‘Config’, ‘applyChangesBg’, Array, Array, 1)
#12 {main}

Wyczytałem coś w necie że możę mieć to coś wspólnego z zamontowaniem dysku. Montowałem dysk przez WEB gui, ale DLNA pracuje prawidłowo, aktualizacje wszystkie wykonano. Nawet restart nie pomógł.
Bladego pojęcia nie mam jak uruchomić chmurę.

Jakiego instalatora użyłeś? Instalowałeś z bootowalnego obrazu https://sourceforge.net/projects/openmediavault/files/3.0.82/ ?

openmediavault_2.1_amd64.iso

Pisałem że v2.1

Dla wersji 3 nie ma jeszcze own clouda. to był właśnie powód przesiadki.

Nikt nic?

@cyryllo ma obcykanego OMV, ale nieczęsto zagląda na forum :disappointed:

Wiem ale są wakacje. Pewnie opala się gdzieś pod palmami… :wink:
Udało mi się rozwiązać problem #3003 ale pojawił się problem #4000 - tak czy inaczej nadal jestem w …