OpenOffice czy Microsoft Office XP

Siema !!

Mam do was pytanie!! Mam Microsoft Office XP i OpenOffice !!

Nie rozumiem pytania ??

Skoro kupiłeś dobry pakiet biurowy, to czego chcesz korzystać z bezpłatnego ??

Boisz się żeby się nie zużył ??

Offica XP dostałem za darmo !!

Gdzie dają takie niespodzianki ??

Jak masz licencję na Microsoft Office to z niego korzystaj i tyle.

Dostałem od wójka !!

Openoffice w zupełności wystarcza do domowych zastosowań.

Ale jesli masz office MS xp to nie widzę powodu dla którego miałbyś z niego nie korzystać.

Office xp jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (tylko ta cena :() :wink:

Zdecydowanie polecam pakiet microsoft office, niestety open office jeszcze długo nie dorówna funkcjonalnosci pakietowi microsoftu, są problemy przy przenoszeniu czy odczytywaniu skomplikowanych tabelek z ms office do oo

Cóż to za argument :hahaha:

Jeżli w ten sposób będziemy klasyfikować programy, to nie należy korzystać z darmowych programów. :slight_smile:

Darmowy nie znaczy gorszy, może mieć mniejsze możliwości ale nigdy nie można powiedizeć, że jest gorszy.

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy tymi programami, to właściwie dla Mateusz_2006 nie ma większego znaczenia, ponieważ i na jednym i na drugim zrobi to, co będzie chciał, a nie przypuszczam by były to skomplikowane rzeczy :slight_smile:

Jednak mając prezent w postaci MS Office XP należy z niego korzystać i nie pytać się czy lepiej korzystać z OpenOffice’a :slight_smile:

Równie dobrze można korzystać z dwóch i porównywać ich działanie.

:okulary:

To ześ kolego pojechał. Twoim zdaniem wszystko co darmowe jest gorsze? Zobacz ile kosztuje Windows a ile Linux - i co jest gorsze? Jak dla mnie Windows, a przecież Linux jest za darmo.

W tym wypadku fakt, OO jest jeszcze trochę z tyłu za MSOffice, ale do użytko domowego (i nie tylko) w zupełności wystarcza.

A skoro masz licencjęna MSOffice, to go uzywaj, albo zainstaluj to i to.

Jesli nie masz zamiau robic jakiegos super zaawansowanego formatowania tekstu, tylko porpstu napisac kilka slow, to oba są do tego tak samo dobre. W tym pierwszym wypadku - Office

areh ma zupełną racje. Zgadzam się w 100%.

Śmieszne jest mówienie gorsze bo darmowe. :!:

Już od dawna nie używam płatnych aplikacji (za wyjątkiem WinXP - kupiłem wraz z kompem :-)), bo są inne darmowe niewiele ustępujące funkcjonalnością! OO2 jest naprawdę super!

Oczywiście, zgadzam się. Open Office jest bardzo dobrym pakietem biurowym, ale jeżeli masz MS Office to z niego korzystaj.

Miałem kiedyś OpenOffica ale szybko z niego zrezygnowałem z jednego powodu moja siora grzebie mi w wszystkich moich żeczach a w Microsoft Office można dodac hasło więc zdecydowałem się jednak na Microsoft Office :!:

Nie no możę i śmiesznie to zabrzmiało ale miałem na myśli to że jest gorsdzy i to nie dla tego że jest darmowy tylko że nie ma paru funkcji i to pewnie przez to że jest darmowy bo programiści nie wkładają w to tyle wysiłku co ci z MS którym sie płaci grubą kase a jak już masz Ofice xp to korzystaj z niego bo ma poprostu o prae funkicji więcej i ma troche więcej możliwości

ja jakos jestem przyzwyczajony do mojego office’a 2003 … kupiłem go i nie będę wymieniał juz na open office’a mimo że darmowy

Ze względu na charakter dyskusji - przenoszę do działu Na Luzie

Chyba za bardzo nie zaglądałeś do opcji OO, bo już od dawna oferuje opcję zapisu z hasłem.

Owszem oferuje, ale nie przy zapisywaniu w formatach Word i Excel !