OpenOffice-Duża litera na początku zdania, po enterze

Witam.

Od kilku dni zacząłem używać Open Office, do pisania dokumentów, a piszę ich dość sporo.

Już się do niego przyzwyczaiłem i ustawiłem większość opcji “pod siebie”. Ale jest jedna rzecz, której nie dam rady sam przeskoczyć.

Chodz­i o to, że gdy zaczynam pisać dokument, to gdy zaczynam zdanie, writer poprawia mi pierwszą literę pierwszego wyrazu w zdaniu, z małej na dużą i to jest dobrze. Po kropce także poprawia literę na dużą.

Jednak specyfika mojej pracy jest taka, że gdy kończę pisać ostatnie zdanie w danym akapicie, to nie stawiam kropki na końcu zdania, tylko przechodzę enterem do następnej linii. Word po takim przejściu, w kolejnej linii pierwszą literę w zdaniu powiększał, natomiast writer nie. I to jest problem, nie potrafię znaleźć opcji konfiguracyjnej odpowiedzialnej za ten efekt.

Help

W OO wszystkie opcje odpowiedzialne za kontrolę i ewentualne korygowanie wpisywango tekstu zawarte są w:

Narzędzia -> autokorekta

Pokombinuj z ustawieniami może coś z tego wyjdzie, ale z tego co wiem uzyskanie takiego efektu w OO jest prawdopodobnie nie możliwe.