OpenOffice > kierunek tekstu w komórce

Witam, mam taki mały problem. Zrezygnowałem z MS Office i używam OpenOffice , i zastanawiam się jak zmienić orientacje tekstu w komórce tabeli.

W MS Office - Word jest opcja, kierunek tekstu i moge sobie wybrać, w open office znalazłem pobodną w Format Tabeli > Przepływ tekstu > Kierunek tekstu i z-prawej-do-lewej (pionowo) ale tekst obrócony jest o 90 stopni zgonie ze wskazówkami zegara a ja chce odwrotnie, przeciwnie do wskazówek.

Czy ktoś spotkał się z zastosowaniem takiej opcji? byłbym wdzięczny.

pozdr.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to musisz zrobić coś takiego: zaznaczasz tekst w danej komórce tabeli, robisz na nim prawoklik z menu wybierasz Edytuj styl akapitu wybierasz zakładkę Pozycja po czym w opcji obrót/skalowanie wybierasz 90 st. ewentualnie 270 st.

Dzięki wielkie, szukałem szukałem ale nie znalazłem… a teraz jest ok, dzięki za pomoc

pozdrawiam

Pieknie, sam szukalem rozwiazania na ten moj problem. Niestety jest to sukces polowiczny gdyz zmienia mi kierunek w calosci tabelki a nie tylko w jednej komorce a na tym mi najbardziej zalezaloby. Czy ktos zna rozwiazanie mojego problemu. Prosze o pomoc.

Tak, da się pojedynczej komórki.

Domyślnie wszystko co jest w tabeli posiada formatowanie domyślne. Edytując domyślny styl akapitu zmieniamy wszystko co jest domyślne. Należy stworzyć nowy styl (F11), nadać mu nazwę, przypisać do określonej komórki i potem wyedytować dany styl.

pozdr.

Dzieki, potrenuje. Uwazam jednak, ze to troche skomplikowane rozwiazanie.

No nie wiem czy aż takie skomplikowane.

Tworzysz tabelke i nadajesz odpowiednie style, a potem wykonujesz jedną operację i wszystkie komórki które trzeba się obracają… poniekąt to jest nawet wygodne, ale trzeba sie przyzwyczaić do specyfiki OOo.

pozdr.