OpenOffice kopiowanie komórek i liczba zamiast daty

Witam,

mam 2 problemy z OpenOffice 3.3:

  • gdy wpisuję w arkuszu z datami (ewidencja osób zmarłych) numer, który nie powinien być datą np. 03/47 to po wciśnięciu enter robi się 1.03.1947,

  • nie wiem jak kopiować wiersze komórek, aby skopiowane komórki były scalone - w MS Office 2007 działa to bez problemu…

Pozdrawiam

Wystarczy zmienić format komórki na datę jaka cię interesuję. Co do scalania komórek pas, nigdy tego nie robiłem.

O to chodzi, że nie chcę mieć daty. Wpisuję 03/47 to automatycznie OO zmienia mi to na 01.03.1947. Zmiana pola na liczbowe powoduje, że wychodzi mi z tego np. 3689, a kolejna zmiana znów daje datę…

Po prostu ustaw jako tekst.

Open Office to ci traktuje jako datę i wszystko jasne a liczba 3689 jest to nr kolejny 1 marca 1947 roku od 1 stycznia 1900 roku.

Wiadomo ty chcesz aby arkusz traktował to jako zwykły tekst więc wystarczy skorzystać z opcji wklej specjalnie. Prawy przycisk myszy i wybrać dogodną opcję.

Nie ma lepszego sposobu? Za każdym razem muszę wklepywać numerek, kopiować go i wklejać specjalnie. Za dużo czasu to zajmuje.

Z kopiowaniem scalonych komórek sobie poradziłem. Otworzyłem za pomocą MS Office i przedłużyłem arkusz o interesujące mnie 1103 pozycje w dół :stuck_out_tongue_winking_eye:

ppm / format / tekst / ok

Jednak jeśli numer wklejasz nie klikając 2x w komórkę i tak wklei się data :))

Trzeba kliknąć 2x, wkleić / wpisać to co się chce i wtedy przejść dalej.