OpenOffice liczenie komórek spełniających warunek w dwóch k

Witam,

Mam następujący problem. Potrzebuję formułę dla OpenOffice, która policzy ile wierszy spełnia warunek.

tj.

Ile razy firma jest zarówno odbiorcą jak i spedytorem. Rysunek poglądowy dla “FIRMA1”

7bcd.jpg

Pomocy.

jeśli nie potrzebujesz rozróżniać firm to zrób dodatkową kolumnę, a do niej wstaw formułę na wzór - Jeżeli A1=B1, jeżeli prawda to 1, a na końcu tej kolumny zrób Sumę. Policzy to ilość sytuacji gdy w obu wierszach firma1=firma1 + firma2=firma2 + firma3=firma3 itd

Jeżeli odbiorców i spedytorów masz w kolumnach A i B oraz w wierszu 1 masz nagłówki, to w komórce C2 wpisz poniższą formułę i przeciągnij w dół. Wtedy dla wszystkich wpisów w kolumnie A policzy Ci, ile razy wpis występuje w zakresie jako odbiorca i spedytor. Oczywiście zamiast zakresów A2:A10 oraz B2:10 wstaw swój zakres danych dla spedytorów i odbiorców.

=LICZ.WARUNKI(A2:A10;A2;B2:B10;A2)

Trzeba użyć sumy tych funkcji, obrazek w załączeniu:

formu_a.jpg

@skrzek:

Potrzebowałbym rozróżnić właśnie, żeby zwróciło te firmy które były odbiorcą i ich spedycje zabrały materiał. czyli coś w stylu:

=LICZ.JEŻELI(K3:K5;'FIRMA1')oraz(L3:L5;'FIRMA1')

wiem, że to nie działa, ale coś w ten deseń - żeby zwracało w ilu się powtarza dana firma.

@nowoczesny:

ta formuła byłaby idealna, ale ona działa tylko w przypadku MS Office, ja pracuję na OpenOffice’ie (mimo że 90% formuł działa w obu, akurat tej nie ma)

@marcin’82

nie chodzi mi niestety o pojedyncze komórki, a żeby podało liczbę wierszy w których odbiorca i spedytor jest ten sam, czyli wg poglądowego wynik winien wynosić 2.

Akurat formułę pisałem w LibreOffice Calc, więc nie tylko w MS Office Excelu działa.

Natomiast ze względów religijnych nie mam zainstalowanego OpenOffice i mogłem to sprawdzić tylko na LO.

BTW, nie spodziewałem się, że OO i LO, pakiety biurowe wywodzące się z jednego, już posiadają takie różnice :-/