Openoffice nie podkresla bledow


(radiator) #1

nie działa mi podkreslanie bledow w openoffice. chyba nie mam polskiego slownika czy co bo mam na 100 zaznaczone sprawdzanie podczas pisowni nawt ikonke mam kliknieta na pasku od sprawdzania i nic. co robic??

mam wersje 1,9 m83


(squeet) #2

Zobacz :wink:


(Robert083) #3

Witam,

Sprawdzanie pisowni nie działało od początku zainstalowania OpenOffice, czy problem pojawił się po pewnym czasie? Jeśli od początku nie działało, to znaczy, że może domyślnie jest wyłączone. Sprawdź w opcjach tak jak radził squeet.

Miałem kiedyś identyczny problem, jednak u mnie dotyczyło to tylko jednego dokumentu. Chociaż sprawdzanie pisowni było na 100% włączone , program nie sprawdzał i nie poprawiał ewentualnych błędów. Gdy skopiowałem z niego całą zawartość do nowego dokumentu problem zniknął.

Pozdrawiam.


(Stefe) #4

jezeli na prawde brak slownika w twojej wersji to ta instalka rozwiaze twoj problem

ftp://sunsite.icm.edu.pl/packages/OpenO ... -ux.pl.zip

200509021325564bp.png


(radiator) #5

mam wlaczone to w narzedziach tylko jedno male ale..

pisownia-dostepne moduly i mam zafajkowane wszystkie trzy spellchecker ale jak edytuje to nie mam na liscie jezyka pl nie wiem w czym problem. jak zorbilem co radzil squeet na kompie z netem to cos pobral (co??) i podkreslal bledy wiec moje pytanie co to bbylo?? to cos pobrane z netu??? moze sobie sciagne i przekopjuje?

dziek iz cierpliwosc


(squeet) #6

Być może właśnie słownik :wink:

Nie było go - to został pobrany żeby mógł działać moduł sprawdzania pisowni?

Czyli teraz działa ok?


(radiator) #7

ale jak on sie dokladnie zazywa tak abym wiedzial na przyszlosc

dzieki za cierpliwosc !


(squeet) #8

Jeśli ściągnął słownik, to stefe wyżej podał linka...

A jeśli co innego, to po prostu był to brakujący składnik...

Przecież wystarczy w razie problemów w przyszłości ponowić operację zaznaczenia słownika, a OpenOffice sam się uzupełni :wink:


(Znut) #9

w wersji ooo 2 i wyzej w katalogu C:\Program Files\OpenOffice.org ???\share\dict\ooo znajduje sie plik DicOOo.sxw nalezy go uruchomic z poziomu openoffice z wlaczeniem obslugi makr i dalej postepowac zgodnie ze wskazowkami podanymi w pliku. na pewno program zainstaluje odpowiednie slowniki i zacznie podkreslac bledy z mozliwoscia poprawy. zycze powodzenia z ooo!! pozdrawiam. mk


(Monczkin) #10

znut widziałeś datę ostatniego posta ??