OpenOffice.org 1.1.0 formuła licz.jeżeli

czy np to by była poprawna formuła np =LICZ.JEŻELI(K19:G23:G4:T6;T19) bo mam zrobic cos w tym stylu a na tych programach co podałam u góry pisze mi że błąd(zła formuła) co robię nie tak??

Dodane 07.11.2011 (Pn) 18:39

i czy jeżeli np na open office 2008 odtworzy się to, to nie będzie błędu??

Coś pokręciłaś z argumentami tej formuły. K19:G23:G4:T6 to na pewno nie jest poprawny zakres.

Bo poza tym formuła ‘LICZ.JEŻELI’ ma taką samą składnię i (chyba) takie samo działanie zarówno w OO jak i MSO

Przede wszystkim zainstaluj najnowszą wersję OOO.

goomish

Tak nam od infy kazał (oczywiście tutaj były przykładowe komórki) :slight_smile:

ra-v

a możesz dac jakis link nowszej wersji która będzie “sprawnie” działać :DD

Dodane 07.11.2011 (Pn) 20:47

=LICZ.JEŻELI(q6:t6:q13:t13:q20:t20:q27:t27;G78) a to jest formuła którą wpisałam i mi wyskoczył błąd :slight_smile:

Ja to widzę tak:

  • albo źle przepisałaś z tablicy i to raczej powinny być cztery osobne formuły w wierszach 6,13,20,27 obejmujące kolumny od q do t

  • albo “pan od infy” powinien raczej wrócić do wykładania wuefu.

Osobiście stawiał bym na opcję nr 1 :smiley:

http://img824.imageshack.us/img824/2500/k2ae.jpg to wygląda mniej wiecej tak (sorki za to czarne)

Dodane 07.11.2011 (Pn) 22:08

komórki są inne bo ja mam dane w innych komórkach… w pustym arkuszu po wklejeniu formuły jaką dał nauczyciel też był błąd:/

Dodane 07.11.2011 (Pn) 22:20

odpowie ktos??

Hmm…

Albo to błąd w Excelu albo jakaś luka w mojej wiedzy o tym jak działa ten arkusz kalkulacyjny :smiley:

Wklepałem u siebie formułkę z któregoś wcześniejszego posta w tym wątku i wyszło coś takiego jak na tym obrazku:

71bc84961e150373m.jpg

(Komórka z kryterium formuły jest niewidoczna, G78 zawiera wartość ‘5’)

Czyli:

  • wbrew temu co wiedziałem do tej pory, w formule LICZ.JEŻELI można podać kilka zakresów jako argument. Przynajmniej w Excelu 2010. I takie coś nie zwraca błędu - u mnie Excel nie marudził nic o nieprawidłowym odwołaniu, formule itp, itd

  • formuła jakimś cudem zlicza wszystkie 5-ki, także te nie znajdujące się w zakresach będących jej argumentem

Dziwne…

to co mam zrobic? może dasz mi jakąs darmowa wersję OpenOffice.org lub excela (licencja trial) bo chyba pełnej za darmo nie znajde… na windows xp z sp 2

LibreOffice jest za darmo: http://www.libreoffice.org/download/. LO to następca OOo (mniej więcej). OOo zresztą też jest darmowy.

Open Office i Libre Office to nie poprzednik i następca tylko 2 niezależne pakiety biurowe.

Dziękuje bardzo za pomoc w Libre Office mi dobrze wychodzi:)