OpenOffice.org Calc i zawijanie wierszy

Witam

Jak w OpenOffice.org Calc włączyć zawijanie wierszy tak aby uzyskać tekst wielowierszowy w komórce?

Formatuj komórki, zakładka Wyrównanie , zaznaczasz Podział wiersza

Kurczę ale ja jestem ślepy :slight_smile: Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Przepraszam za odkopanie tematu ale myślę, że nie ma sensu tworzyć nowego, dodam pytanie:

jak w takim razie złamać linię tekstu ale w jednej komórce czyli mamy szerokość określoną ale po pierwszym słowie chcę pisać w drugiej linii w tej samej komórce , wciskając ENTER, przechodzi do innej komórki, \n nie pomaga. Nie mam pomysłu. W internecie też ciężko znaleźć wsparcie.

@pain3hp

Gdy chcesz przejść do nowej linijki, ale bez przeskoku do kolejnej komórki, naciśnij Ctrl + Enter

ALT+ENTER :slight_smile: ale i tak dzięki za pomoc to mnie naprowadziło…

Nie ma za co :slight_smile: Ja mam OpenOffice.org 3.3.0 build 9567 i u mnie chodzi to z Ctrl. Z Alt nie działa. Ale ja jadę na Windows 7, a Ty jak wnioskuję z podpisu na Ubuntu, więc może to ma znaczenie.

no cóż, ja mam LibreOffice, może dlatego

Ja pracuję na OpenOffice Calc i nie działa żadna kombinacja z Alt’em, ani Ctrl’em, ani nawet Shift’em. Próbowałam wszystkiego - klikać na raz, jedno po drugim, z klawiszami po obu stronach, w różnych komórkach, z zawijaniem tekstu i bez, z aktywnym dzieleniem wyrazów i bez. Zawsze przechodzę do następnej (Alt i Ctrl), albo poprzedniej (Shift) komórki. Co robić?