OpenOffice - pisanie w stworzonej kolumnie

Witam

Szukam od dłuższego czasu w googlach rozwiązania swojego problemu, jednak bezskutecznie. Mam nadzieję, że tutaj mi ktoś pomoże :slight_smile:

Piszę CV i podzieliłem sobie stronę na dwie kolumny (w stosunku 1:2). Niestety pojawiło się kilka problemów.

Po pierwsze, nie mogę pisać w tej drugiej kolumnie, tekst jest widoczny dopiero, kiedy dojdę z nim do końca linijki i “przerzuci” się do pierwszej kolumny. Wcześniej wygląda to tak, jakbym pisał białą czcionką.

Po drugie, chodzi o to “przerzucanie tekstu”. Piszę w tej drugiej kolumnie, ale gdy tekst dochodzi do końca linijki, przechodzi do pierwszej kolumny… I nie mam pojęcia co zrobić, żeby jakoś zablokować dwie kolumny, żeby nie miały ze sobą żadnych powiązań.

Żeby łatwiej było mnie zrozumieć, przesyłam screena jak to wygląda: http://imageshack.us/photo/my-images/83 … ffice.png/

Pozdrawiam

Najlepiej utwórz tabelkę z jednym wierszem i dwiema kolumnami (wybierz bez rysowania krawędzi).

Do pisania CV przyda się tabela nie z jednym wierszem, a kilkoma. Wyszczególnisz w każdym wierszu oddzielnie poszczególne wątki CV (dane osobowe, doświadczenie zawodowe itd.) bez obawy, że coś ci gdzie przeskoczy lub będzie nierówno. Na koniec - jak zauważył Dobrol - krawędzie tabeli ustawić trzeba jako “niewidoczne”.