OpenOffice - problem z instalacją

Sprawa wygląda tak: sprzęt sprawny, procesor się nie przegrzewa (sprawdzałem temperaturę podczas tworzenia oraz rozpakowywania dość sporych archiwów), RAM sprawdzony memtestem, reszta też ok.

Co do systemu, to po kilku dniach walki poddałem się i zainstalowałem od nowa, mając nadzieje że to pomoże. Okazało się że nie.

A teraz w czym problem.

Otórz próbuję zainstalować OpenOffice’a, instalator dochodzi do kopiowania plików i w pewnym momencie system się restartuje. Wersja OOo nie ma znaczenia, próbowałem z tą od UX, jak i z oryginalną. Zawsze w tym samym miejscu system się wywala (WinXP Home)

Szkodniki wykluczam, bo system jest, jak już pisałem świeży, zainstalowany tylko antywirus, najnowsza java oraz wszystkie poprawki z Microsoftu.

W podglądzie zdarzeń nic na ten temat nie ma.

Wie ktoś może jak sobie z tym poradzić? Ewentualnie co mogę jeszcze sprawdzić?


Dodatkowe informacje:

Kiedy później zacząłem instalować Office XP, pojawiła się taka informacja:

error.jpg

Po wciśnięciu Tak zmiany zostały cofnięte i instalacja przebiegła bez problemów.

Z tego co pamiętam, kiedy pierwszy raz (przed reinstalacją Windowsa) próbowałem instalować OOo (od Ux) też sięto pojawiło, dałem Tak , cofnęło zmiany, zaczeło instalować od nowa i … restart. Podczas pierwszej próby instalacji OOo oryginalnego też się to pojawiło.

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 23:52

Rozmawiałem z kilkoma osobami i ustaliliśmy co następuje:

Problem występuje jak na razie tylko na komputerach w płyami głównymi MSI , zarówno pod procesory Intela jak i AMD.

Na “czystym” systemie OOo się instaluje, po zainstalowaniu poprawek do Windowsa zaczynają się problemy.

Wychodzi na to, że winna jest któraś z poprawek MS. Która - nikomu nie chciało się sprawdzać.