OpenOffice problem z kolorem

Mam OpenOffice v. 1.1.1 i następujący problem: przy tworzeniu dokumentu tekstowego, na pasku narzędzi jak wiadomo, jest pole wyboru koloru czcionki. Z jakichś powodów, kolor ten jest ustawiony na brązowy, gdy klikam, w celu wybrania innej barwy, nie dzieje się nic, ani na pasku narzędzi, ani w opcjach nie mogę zmienić koloru tekstu na np. niebieski. Nowy dokument automatycznie pisze się czarną czcionką, ale zmiana koloru możliwa jest jedynie na brąz i w drugą stronę już się nie da.

Mam jeszcze jedno pytanko: czy istnieje przeglądarka graficzna, pozwalająca na kadrowanie i dowolne przycinenie obrazka?

z pierwszym problemem nie moge ci pomóc ale z drugim tak: oczywiście ze istnieje np.ACD see lub ifran view choć ten drugi chyba nie posiada opcji kadrowania.Mozesz też zrobić to photoshopie

Co do koloru czcionki (zresztą tła tak samo), to w polu wyboru koloru jest taka maleńka strzałka (na górze). Musisz ją kliknąć i przytrzymać chwilę klawisz myszy, wtedy pojawi się tabelka z kolorami.

@KOBRA: tak patrzę na opis i fajny ten ACD see, ale niestety tylko trial :frowning: Jest może coś freeware’owego o takich opcjach? IrfanView rzeczywiście ich nie posiada, używam go od dawna.

@Magik: He, tyle to ja wiem, ale po kliknięciu strzałki NIC się nie dzieje, nie pojawia się żadna tabelka, zupełnie nic nie da się z tym brązowym zrobić.

wg mnie wcześniej należy jeszcze zaznaczyć tekst

No to oczywiste, że aby zmienić kolor już napisanego tekstu, to trzeba go najpierw zaznaczyć :slight_smile:

Natomiast przy tworzeniu nowego dokumentu przed pisaniem trzeba otworzyć tę tabelkę z kolorami, kliknąć na odpowiedni kolor i pisać :slight_smile:

Updt.

No oczywiście, że nie, poniważ samo kliknięcie nic nie daje. Trzeba przez chwilę przytrzymać wciśnięty klawisz myszy na polu wyboru koloru.

w takim razie musisz mieć coś niezle namieszane z openofficem. Przetestowałem problem u mnie i wszystko działa jak powinno. Pewnie się to spotka z krytyką, ale może zrób reinstalkę pakietu ??

I o to chodziło! !!