OpenOffice: Writer -jak zmienić znak nowej linii na np. ;?

Witam

Kombinuje jak mogę… jak w OpenOffice Writerze zamienić znak nowej linii automatycznie poprzez znajdź/zamień na inny znak, np. średnik?

Przykład

jest:

aaaa

bbbb

powinno być wynikowo:

aaaa;bbbb

Patrzyłem na wyrażenia regularne w pomocy i w ogóle… W MS Office Word nie było problemu z tego co pamiętam jak kiedyś robiłem.

Liczę na jakiegoś odkrywce, bo na pewno to jest możliwe.

  1. W OO Writerze do znalezienia i ew. zastąpienia znaków specjalnych (w tym przypadku znaku końca akapitu) musisz użyć wyrażeń regularnych - czyli zaznaczyć odpowiednią opcję w oknie ‘Znajdź&Zamień’.

  2. Nie jestem jakoś specjalnie biegły w regexpach ale myślę, że:

W polu Znajdź -> $ …($ - znak końca akapitu/paragrafu w OO).

W polu Zamień -> ;

Powinno załatwić sprawę.

Super, dzięki, działa.

w Pomocy jakoś średnio dobrze to jest przedstawione.

Pytanie numer dwa, bo próbuje ale bez skutku.

Na odwrót :slight_smile:

Czyli powiedzmy mam lity tekst, tysiąc znaków w jednej linii i powiedzmy, że przed każdą literą A chcę by został wstawiony znak nowej linii.

Czyli mamy:

qeg Ahtyhyh rtyhet Ateheth

i wynikowo powinno być:

qeg

Ahtyhyh rtyhet

Ateheth

Musi dać radę, ale jak daję zamianę

z: A

na: $

to nic :\ i pisze mi wtedy, że nie znalaziono szukanego hasła… musi je jakoś traktować jako wyrażenie regularne, albo co, zamiast zwykły tekst to ‘A’ :frowning:

Spróbuj wyrażenia regularnego:

znajdź -> \<(A)

zamień -> $&\1

Objaśnienia:

znajdź literę A występującą na początku wyrazu

zamień na znak końca paragrafu dołączając (&) to co znalazłeś (\1)

Nie mam OO pod ręką ale w MS Wordzie podobne wyrażenie (oczywiście z uwzględnieniem innych symboli i składni) zadziałało idealnie.

P.S. nie wiem, czy w OO używającego regexpów działa opcja ‘Uwzględnij wielkość liter’. Bo jeśli nie - zamianie ulegną także wyrazy zaczynające się do “a”.

P.S. Nie wykluczone, że można to zrobić prościej, bez bawienia się w regexpy i studiowania pomocy, ale za to jaka radocha! :smiley:

Ani rusz… to ostatnie rozwiązanie.

Przecież nie będę instalować specjalnie jakieś testowej wersji MS Offica by tylko zamienić kilkaset znaków w pliku :\

Ktoś mający OO pod ręką pomoże?