OpenOffice > Wstawienie danych zewnętrznych

Witam, mam mały problem, i może ktoś się z nim też spotkał i wie jak go rozwiązać. Mianowicie, chce wstawić do Arkusza Calc pakietu OpenOffice dane zewnętrzne z pliku TXT. Chcę tego dokonać, aby możliwa była ich aktualizacja.

W przypadku Excela jest: Dane > Importuj dane zewnętrzne > Importuj dane.

W przypadku Calc z OpenOffice jest: Wstaw > Dane zewnętrzne

Mimo tego w OOo jak wstawie jakieś dane w oknie do wstawiania, bądź podam adres URL to całyczac mam nieaktywny przycisk OK. Czy istnieje jakiś sposób na to? Czy Calc przyjmuje jakieś specyficzne dane?

Jest możliwosć wstawienia danych metodą: Wstaw > Arkusz z pliku… ale to nie jest to oco chodzi, gdyż za każdym razem trzbe a powtarzać z jakiego zakresu ma importować, ustawiać opcje itp, i nie ma aktualizacji automatycznej bądź czasowej.

serdecznie będe wdzięczny, gdyż chce upublicznić arkusz do łatwego inwestowania w papiery wartościowe i fundusze inwestycyjne - taką alternatywę dla płatnych programów, tylko że za darmo, ale w OOo mam problemy, a w Excelu nie chce, bo nie wszystkich stać na pakie MS Office.

pozdr.

Witam,

A klikałeś Pomoc w okienku z nieaktywnym przyciskiem Ok :wink: ?

Szczytna idea, piszę się na użytkownika :smiley: .

Bez przesady, pewnie że kliknąłem… nie działa wg. tego sposobu, nadal przycisk nieaktywny…

inne pomysły?

co do iFundusz i iMakler… bo tak się będą nazywać to są już we wstępnej fazie gotowe… tylko chciałbym zrobić automatyczną aktualizację za pomocą OOo, bo w MS nie mam z tym problemu.

pozdr.

Witam,

Ja nie wiem, może mamy inne postrzeganie tego samego tekstu.

Ja widzę to tak, że poprzez Wstaw->Dane zewnętrzne można wstawić tylko to, co wytłuszczyłem.

Aby zaimportować dane z csv lub txt trzeba wejść w Plik->Otwórz i wybrać Tekst CSV,

ale tracisz wtedy to, na czym Ci jak mniemam zależy.

Ty chcesz aktualizować arkusz na podstawie pliku csv (tak sądzę),

czy aktualizować plik csv na podstawie wyliczeń poczynionych w arkuszu?

Najprościej dane konwertować np. do HTML, a wtedy przycisk OK nie będzie nieaktywny.

No tak, bo to jest inne wczytywanie, a ja chciałbym przez Dane zewnętrzne

W Excelu jest tak że wstawiasz dane zewnętrze a potem tylko klikasz przycisk aktualizuj i on wczytuje plik zewnętrzny ze wcześniej ustawionymi parametrami (czyli od której linijki wczytac, które kolumny itp). Podobna opcja jest w OOo ale nie zabardzo działa jak widze.

Co masz na myśli, jak dokładnie?

Chodzi tutaj o to, iż pobieram dane z:

http://bossa.pl/pub/fundinwest/mstock/mstfun.zip

tam są pliki do metastock, *.mst ale to zwykłe pliki tekstowe CSV.

Do arkusza wczytuje dane z danego fundusza, i odpowiednie formuły pobierają te dane z jednego arkusza do drugiego i przekształacają odpowiednio na wykresy, procenty itp.

pozdr.

zobacz screeny tutaj: http://idarek.boo.pl/dp/

Witam,

Chodzi o to, że jak masz te dane wczytane do OO i zapiszesz je jako HTML,

to później podczas dodawania przez Dane zewnętrzne przycisk OK nie jest wyszarzony.

Po prostu w pliku HTML są jakieś tam zakresy tabel i program ma się do czego odnieść.

W csv zaś nie za bardzo (to plik tekstowy jak sam wiesz), choć Excel sobie jakoś radzi.

Na razie nie wiem, jak to wygodnie rozwiązać, ale jeszcze pogrzebię.

Raczej to nie zda egzaminu.

Jak narazie przygotuje wersję XLS a ODS będzie w fazie testów.

po usłyszenia

ps. pliki jak się pojawią będą na

http://dariusz.wieckiewicz.org