OpenSuse 11.3 - nie mogę uruchomić Gnome Control Center

Witam

Niedawno siadłem na openSUSE 11.3 + Gnome i mam problem, mianowicie z nieznanych mi przyczyn nie mogę otworzyć Gnome Control Center (na świeżej instalacji było OK). Otrzymuję komunikat “Failure loading - settings.menu”. Na root i innych użytkownikach działa bez problemu (żadna niespodzianka), choć tego pliku nie znajduję w katalogach domowych. Próbowałem usunąć wszystkie katalogi z ustawieniami Gnome, system wrócił do domyślnej konfiguracji, ale problem nadal występuje. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

spróbuj “zupgradować” gnome.

Raz że to nic nie da, bo problem zapewne leży w configu użytkownika, a dwa że już tego próbowałem ;f

EDIT: wywolanie superuserem z terminala :

(gnome-control-center:13202): Unique-DBus-WARNING **: Unable to open a connection to the session bus: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.


(gnome-control-center:13202): Unique-DBus-WARNING **: Unable to connect to the running instance, aborting.

Spróbuj to samo wywołać z terminala bez superusera.

Gnome-Control-Center próbuje się podłączyć do SessionBUS, a jako inny użytkownik niż właściciel sesji nie może tego zrobić.

Efekt jest taki sam jak normale uruchamianie.

Może jeszcze dodam że zaraz po rozpoczęciu występowania błędu pojawiało się okno Centrum sterowania, lecz po ułamku sekundy znikało.