openSUSE 12.1 Jak zainstalować Smooth Tasks?

Witam. Aktualnie używam najnowszego openSUSE w wersji 12.1 z KDE i chciałbym zapytać jak zainstalować ten Smooth Tasks.

Wszystko jest napisane w pliku install w paczce tego plasmoidu - trzeba kompilować.

Tyle, że nie bardzo znam angielski. Przeprowadzicie mnie przez ten proces :?:

Spróbowałbym zatem zainstalować paczki z Fedory, być może zadziała. A kompilacja jest zależna od bibliotek w systemie - na pewno będziesz potrzebował parę develi, metapaczkę do kompilacji (gcc + zależności) i kto wie co jeszcze.

Czyli co mam zrobić jakieś konkrety =| :?:

Dodane Pn, 5 grudnia 2011, 14:57

W pliku INSTALL jest to:

To install plasmoid unpack archive, go to the directory

where this INSTALL file is and execute commands:


mkdir build

cd build

cmake .. -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=`kde4-config --prefix`

make -j 2

sudo make install

kquitapp plasma-desktop && sleep 2 && plasma-desktop


Replace the "2" with the number of cores your computer has

to speed up the compile process (the runtime speed of the

compiled applet is unaffected by this).


On some installations the last line has to be this instead:

kquitapp plasma && sleep 2 && plasma


After that plasmoid should show up in add widgets dialog.

W pliku jest wszystko napisane :slight_smile: Wiadomo, że będziesz musiał zainstalować cmake, gcc pewnie dociągnie sam resztę zależności. Jak wspomniałem, możesz spróbować dopaść paczkę z Fedory. Sam czasem na Fedorze instalowałem paczki z Susła, gdy nie było RPM pod Fedorę a nie chciało mi się kompilować ze źródeł :wink:

No zainstalowałem cmake i gcc i dalej nie idzie =| eh…

Ale co nie idzie, bez logów to jak wróżenie z fusów. Output z konsoli się przyda :slight_smile: Zobacz też, czy paczka z Fedory 16 zadziała: http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/development/16/i386/os/Packages/kde-plasma-smooth-tasks-0.0.1-0.2.wip20101106.fc15.i686.rpm. Nie musi, ale spróbować warto.

Nic nie musisz kompilować. Smoots Tasks jest dostępne w repozytorium KDE:Extra

uruchom jako root w konsoli:

zypper addrepo http://download.opensuse.org/repositories/KDE:Extra/openSUSE_12.1/KDE:Extra.repo

zypper refresh

zypper install plasmoid-smooth-tasks

Wielkie dzięki etam =) Nie jeden próbował mi pomóc, a ty od tak. Jeszcze raz DZIĘKI :!: