OpenSuse 13.1 (GNOME) - problem z uruchomieniem systemu

Niedawno (bodajże niecały tydzień temu) zainstalowałem na laptopie ASUSa system OpenSuse (środowisko GNOME) i dzisiaj mam problem z jego uruchomieniem. Dodam jeszcze, że jestem początkującym użytkownikiem linuxa. Problem ten wygląda w taki sposób, że jak próbuję uruchomić OpenSuse’a, to normalnie pokazuje się ekran początkowy (tzn. ten jak jest sama tapeta), po czym wyświetla się biały ekran na którym widnieje napis: " Oh no! Something has gone wrong. ** A probleme has occured and the system can’t recover.
". Nic w systemie nie mogę zrobić. Nawet nie działa recovery mode (czy jak to się tam zwie). Wie ktoś w jaki sposób dostać się do linuxa i jak go naprawić (o ile się da) tudzież jaka może być przyczyna tego problemu?**

 

Btw. Nie wiem czy to może być przyczyną, ale instalowałem przez Yasta różne pakiety (odtwarzacz audio/video, kodeki itp.) i dzisiaj jeszcze pokazało mi się powiadomienie, że dostępne są aktualizacje i ustawiłem instalację tych aktualizacji, po czym zobaczyłem, że laptop jest trochę zakurzony, więc wziąłem suchą ścierkę i wycierałem lapka. Potem okno z aktualizacjami zamknęło się, prawdopodobnie przez to, że musiałem coś niechcący nacisnąć. Może linux przez “niedoinstalowane” aktualizacje wywala mi błędy? Albo w którymś z zainstalowanych wcześniej pakietów były jakieś bugi czy tam coś? Nie jestem w stanie wymienić konkretnie co instalowałem, bo nie pamiętam.

 

Aha, jeszcze jedno: gdyby komuś było to potrzebne, to podaję dane techniczne laptopa:

 

RAM 3 GB DDR3

Grafika RADEON HD 6480G

Procesor AMD A4-3300 1,90 GHz 2-rdzeniowy

Uruchom dowolne livecd i spróbuj zalogować się do systemu na dysku twardym w trybie chroot.

 

Następnie dokończ to, co przypuszczalnie zostało zakłócone, czyli aktualizacjię:

zypper dup