OpenSUSE - czy sam się zaktualizuje do najnowszej wersji?


(Maciek__) #1

Mam pytanie czy Open suse zaktulizuje dystrybucje?? naprzykład wersja 11.3 do 11.4(jak będzie).Czy muszę nagrywać płytę żeby zaktulizować???Jakiego linuxa polecacie do laptopa ???Ubuntu miałem.


(Simon1991) #2

Samoczynnie openSUSE nie zrobi Ci aktualizacji do nowej wersji. Trzeba zrobić aktualizację za pomocą płyty z nowym wydaniem, lub po prostu zmienić nr wydania w repozytoriach.

Jaki laptop?


(Maciek__) #3

Asus F5Sr series


(marcin82) #4

Witam.

Zajrzyj tutaj:

http://pl.opensuse.org/Aktualizacja_openSUSE

Suseł jest dość przeładowany, spróbuj tego:

http://www.pclinuxos.com/ (695MB) - potestuj, sprawdź.


(Maciek__) #5

A czy PCLinuxos zaktulizuje dystrubucje??Tak jak mówiłem powyżej.


(marcin82) #6

Tak, to jest dystrybucja ciągła (aktualizacja do nowej wersji przez manager pakietów - Synaptic). Na głównej stronie którą podałem jest aktualna wersja. Po instalacji trzeba ją zauktalizować przez Synaptic, spolszczyć za pomocą skryptu i dopiero instalować dodatkowe pakiety. W razie czego pytaj.


(Simon1991) #7

Ubuntu nie przypadł Ci do gustu? Czy może nie wszystko w nim działało? Możesz też spróbować zainstalować Debiana.


(Maciek__) #8

Ubuntu bardzo mi się podoba.Problemy z kartą graficzną ,Kernel Panic,Laptop sie przegrzewał.W tej chwili mam win xp ale też bluescreeny przy 7 i viście jest ok.


(marcin82) #9

Przypomniała mi się jeszcze jedna ważna sprawa - PCLinuxOS jest w wersji tylko 32-bitowej. Generalnie szukaj dystrybucji ciągłych. Zajrzyj tutaj:

http://linuxnews.pl/wariackie-cykle-wydawnicze/


(Maciek__) #10

mój procesor jest 32-bitowy ,chyba zainstaluje ten system a najwyżej potem zainstaluje ubuntu 10.10 może poprawią błedy.Debian mi sie nie podoba graficznie ubuntu i pc linux ,open suse jest ładniejszy .Lub może inne rozwiązanie podacie??


(Simon1991) #11

Debian może być z wyglądu ładniejszy niż Ubuntu, czy Suseł, możesz dopasować do siebie praktycznie każdy element pulpitu.


(Kaka') #12

Pytania dotyczące wyboru dystrybucji proszę kierować w tym wątku: jaki-linux-wybor-dystrybucji-t188867.html