openSUSE muzyka się nie odtwarza, skąd flash do openSUSE X64

Problem polega na tym, że na Kubuntu jak i openSUSE muzyka się nie odtwarza. To znaczy odtwarzacz niby otwiera, ale za nic niechce odtworzyć, domyślam się, że brakuje mu jakichś sterowników, ale jak je zainstalować, to nie mam pojęcia. Poszukuję też flash playera dla openSUSE, szukałem w repozytoriach i coś się tam niby zainstalowało, lecz to nic nie dawało, a teraz z paczki .rpm zainstalowałem wersję i386, lecz to też nic nie dało.

Spróbuj skompilować z archiwum tar.gz …

Na Kubuntu zainstaluj paczkę “kubuntu-restricted-extras”. Wraz z nią pociagnie wszystkie kodeki, javę, flasha i windowsowe czcionki. Ewentualnie za samą muzykę odpowiadają kodeki “gstreamer”.

ERROR: Your architecture, \'x86_64\', is not supported by the

       Adobe Flash Player installer.

I to by było tyle.

A z muzyką, to już nie ważne.

Pobierz Flasha w wersji 64-bitowej ze strony Adobe Labs.

Noob jestem, jak widać. Nie wiem też, jak otworzyć ten plik, próbowałem w terminalu wklepać

./libflashplayer.so

ale wtedy wyskakiwało coś takiego:

Naruszenie ochrony pamięci

Skopiuj go do katalogu plugins Twojej przeglądarki internetowej. Ten plik, to biblioteka.

I kolejne noobskie pytanie. Jak przeglądać katalogi, jako administrator?

su

plasma

Plasma jak dobrze pamiętam, to ma coś wspólnego z KDE, więc odpada, bo openSUSE mam z GNOME. Próbowałem dać

su

nautilus

ale wyskakiwał wtedy tylko błąd, a gdy próbowałem przekopiować plik, to wyświetlało “Brak dostępu”.

Plasma do przeglądania katalogów? Nie sądzę.

Jeżeli chcesz sobie wyklikać, skorzystaj z gksu.

Adobe wydało flasha na GPL wraz z kodem źródłowym ?? :o

Oprócz wymienionych wcześniej sposobów, możesz zainstalować sobie taki menedżer plików jak Krusader (w stylu Total Commander), który umożliwia nie tylko przeglądanie katalogów jako admin.

Pozdrawiam!

kde ja nie używam więc tylko tak napisałem

Dobra, skopiowałem plik do katalogu, który wydawał mi się jedynym sensownym i nic. A ten katalog, to /usr/lib64/firefox/components

/usr/lib/firefox/plugins/

Wielkie dzięki Kaka’! !!