[OpenSuSE] Nie czyta wszystkich płyt

Kolega twierdzi, że OpenSuSE nie czyta mu wszystkich płyt, a Windows 7 czyta każdą. Czy to możliwe? Jak skalibrować napęd w OpenSuSE, by czytał każdą płytę?

Podaj więcej szczegółów albo zapłać za usługę wróżbiarską, bo z tylu konkretów nie idzie ukręcić nawet najogólniejszej porady.

1 polubienie

Nie chodzi ci czasem o to że nie startują autorun’y, które często odpalają windowsowy plik exe?

Nie. Nie chodzi. Płyta nie jest widziana przez system. Po włożeniu krążka nie pojawia się monit KDE z pytaniem, co zrobić.

mkdir /media/cdrom

mount /dev/sr0 /media/cdrom

Też nie działa.

Po włożeniu płyty, w terminalu wpisz “dmesg > dmesg.txt”. W katalogu domowym powstanie plik dmesg.txt, którego zawartość wklej na http://susepaste.org/ (lub dowolny inny w tym stylu). I daj linka ofc :wink:

Ludzie … jak Boga kocham … podaj wynik - jako root:

wodim -scanbus

Ja się nie dziwię, bo jako zwykły użytkownik raczej nie zamontujesz dysku. Ww. polecenia musisz wpisywać jako root,

Poza tym jeśli coś nie działa to się podaje na forum jaki dokładnie błąd jest zwracany.

Zapomniałem o tym temacie. Nie wiem, czym problem był spowodowany. Chodziło o płytkę Seven Kingdoms: The Frythan Wars i może jakieś inne. Zamiast plików gry widział bezsensowne pliki muzyczne (CDAudio).