Openwave 7.0 jaką posiada ilość pamięci


(Daniel 1983) #1

Witam

Mama następujący kłopot testuje stronę pod względem zgodności z przeglądarkami mobilnymi (również tymi w tanich telefonach jak np: Samsung E2530

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/clamshell/GT-E2530ZKAPLS-spec)

Przy domyślnych ustawieniach (zrzut poniżej) symulatora wchodzą np: na mini.wp.pl otrzymuję komunikat Insufficient memory for this operation

i teraz pytanie jaką ilości pamięci ustawiać aby była ona zgodna z prostym telefonem np w.w Samsungiem ?

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=4351


(ra-v) #2

Nie wiem dlaczego wchodzisz z symulatora, pierwszy raz spotykam się z takim czymś. Generalnie każda strona otwiera się bez problemu na mobilnej i o to dba producent. Czy jest zgodna czy nie - to już mogą być rozbieżności. Opera Operą ale przeglądarki producenta są większym problemem (vide przeglądarka wbudowana na Nokię z S60v3 to masakra).

Ja otwierałem większe strony na WAPowskiej przeglądarce z telefonu z S40v2 chyba i nie miałem takich komunikatów. Otwierałem strony też na Nokii E50 (2007 rok, 32MB RAM, zwykle ok 10-15MB wolnego) na Operze Mini, dopiero przy ok 15 zakładkach się czasem wywalał. LG Cookie (2008 rok) nie wime ile ma RAM, ale Opera potrafi zmylić przy 3-4 zakładkach, ale przy jednej nie ma problemu.


(Daniel 1983) #3

Wchodzę z symulatora bo żeby sprawdzić stronę nie muszę jej za każdym razem wgrywać na serwer, i wszystko mogę sprawdzić przez serwer lokalny postawiony np: na Apache :shock:


(ra-v) #4

No ale tak nie sprawdzisz jak faktycznie się wczytuje strona na urządzeniu mobilnym, które bądź co bądź jest wolniejsze, zużywa różnie ilości RAMu, szybkości procesora czy jakości modułu GSM.

http://www.opera.com/developer/tools/mobile/ - ale to też tylko wersja komputerowa mobilne przeglądarki, która raczej tylko pokazuje poprawność wyświetlania strony aniżeli szybkość działania.