Opera 10 alpha-problem z linkiem

Zainstalowałem operę 10 (alpha),mam też na niej polski interfejs.Bardzo jestem z niej zadowolony ale…Dostaję wiadomość w kliencie poczty thunderbird (e-mail) podparty linkiem.W tym czasie opera jest wyłączona.Po kliknięciu na link otwiera sie opera ale na pustej stronie (blank) a nie na adresie z linka (w poprzedniej wersji opery było o.k.).W ustawieniach: uruchamianie mam opcję:“otwieraj z pustą kartą”.

Jeżeli opera jest włączona lub zminimalizowana,wszystko jest o.k. -link z e-maila poczty otwiera właściwy adres.Dobra porada mile wskazana.

alfa i beta oznacza na własną odpowiedzialność

zgadza się.Z reguły zwane testerami co za tym idzie wyłapywane są przez nas użytkowników błędy w ich działaniu.

OTy kosmos.JNJN

Ale ta wersja nie jest dla zwykłych użyszkodników, tylko dla beta testerów, którzy zauważywszy błąd, zgłaszają go. Jeśli się jest tylko “ciekawskim” - instaluję się, ogląda, klika, i tyle .

Tylko nie mów, że instalnąłeś alfę na wersję stabilną? :o Z tego co wiem, 10 instaluje się domyślnie w innym folderze. Jeśli obydwie masz w wersji instalatora .msi, może warto wypróbować classic?. Masz dwie Opery w $y$temie?

Podobny problem miałem, ale we współpracy Opery (9.xx) z Mirandą, pomogły pliki .cmd:

RunDll32.exe C:\\Program Files\\Miranda\\Plugins\\protolink.dll,_parseURL@16 %1

To jest wtyczka Mirandy do obsługi protokołów (tutaj gg), ale “objawy” takie same jak u Ciebie z tundercośtam. O co biega. Otóż w Programy ->gg musiałem podać namiar na plik .cmd, zamiast bezpośrednio na M\protolink.dll. Jakich parametrów trzeba użyć w przypadku TB - niestety nie wiem.

Być może jest to tylko błąd wersji alfa, lub błąd TB, może poprawi się to dopiero w wersji finalnej O 10, albo…można zacząć używać M2 (Opera Mail). :slight_smile: