Opera 10 Beta - wrażenia

Hej

Jak ktoś z was instalował nową Operkę ?

Była Alpha ale jakoś przegapiłem hehe , jest teraz beta (dzisiaj zobaczyłem w newsach :smiley: ) Działa fajnie tylko narazie ENG .

Wszystko mi prodkreśla .

A co wy o niej sądzicie ?

Wystarczy przekopiować polską lokalizację z wersji 9.64 i zmodyfikować plik, bodajże opera6.ini

Możesz jej używać od kilku ostatnich buildów totalnie po Polsku, lecz jeszcze nie wszystkie frazy są przetłumaczone.

Co do sprawdzania pisowni należy kliknąć np. na post, który piszesz na tym forum, odnaleźć Spell Checking na samym dole menu prawego kliku myszki i następnie zainstalować język polski, po tym zabiegu Opera zacznie sprawdzać pisownię po polsku.

Co do interfejsu jest on praktycznie już cały spolszczony, jeśli Opera włączyła ci się po angielsku, wejdź w Tools>Preferences>Languages>Details… i kliknij na przycisk Browse (Wybierz)… powyżej i skieruj Operę do tego katalogu (domyślny): C:\Program Files (x86)\Opera\locale\pl\pl.lng

Jest to tłumaczenie do wersji 10 a nie 9.64 jak napisał kolega wyżej. Musisz zainstalować Operę instalatorem MSI a nie classic to tak przy okazji wspominam.

duża zmiana w porównaniu z alphą jak najbardziej pozytywne zmiany

no i przełamałem się i zainstalowałem wersje Beta. Jestem mile zaskoczony. 10 minut i mam wszystko to co miałem w wersji 9.64

Panowie.

Jeśli korzystacie z CCleaner’a powinniście wiedzieć, że nie wykryje cache z Opery 10. Jest mała sztuczka jesli posiadamy też Operę 9

w pasku adresu wpisujemy opera:config

i wyszukujemy Cache Directory i zmieniamy ścieżkę w

Cache Directory4:

z

C:\Documents and Settings****\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera 10 Beta\cache\

na

C:\Documents and Settings****\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\cache\

i to samo w

Operator Cache Directory4

C:\Documents and Settings****\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\opcache

Zapisz