OPERA 10.x i nowsze - wiszący proces

Posiadam Win7 x64 PRO z najnowszymi aktualizacjami, najnowszymi sterami i innymi typu JAVA, kodeki, Office 2010 itp.

Od wersji OPERY 10 mam problem polegający na Nie-zamykaniu się procesu opera.exe po wywołaniu zamknięcia przeglądarki poprzez [x] w prawym górnym rogu.

O tym, że proces się nie killuje dowiaduje sie przy kolejnej próbie uruchomienia OPERY i wyskoczeniu info o tym że aplikacja jest juz uruchomiona. Muszę wtedy ręcznie zabijać proces i wtedy można tańczyć.

Gdyby nie ten upierdliwy problem - ewnie korzystałbym z OPERY a tak jade na “Dragonie” - polecam!

Problem występuje w Win7 x86 oraz x64, a także w Viscie x86.

Na XP nie sprawdzałem.

Jeszcze raz. Posiadam: Win7 x64 SP1 Pro + Office 2010 ze wszystkimi poprawkami Windows Update, DirectX 11 + 9c, najnowsze dostepne stery do sprzętu

Na xp również sie to dzieje

Jest już dostępna stabilna Opera 11.50, spróbuj ją zainstalować, być może problem zniknie.

Ja mam dokładnie to samo.

Opera nie potrafi sobie z tym problemem poradzić już od kilku lat. Jak używałem wersji 9 to też tak się często działo:P

i nie dotyczy to tylko W7

Opisywany przeze mnie problem dotyczy właśnie wydań stabilnych. Nie bawię się w BETY zbytnio.

Chociaż powiem, że zainstalowałem Opera 12 (najnowsza alpha) i od jakiejs 22 do 4 nie mialem tego problemu… Przypadek?

Hmm moze, ale ten problem nie pojawia się od razu, ja go zawsze mam po kilku dniach/tygodniach po użytkowaniu opery.

Edit

Jakiego masz antivira ?

Proces opera.exe wisi jeszcze przez kilka minut po zamknięciu ponieważ opróżnia cache. Przy otwartych kilku kartach taka sytuacja praktycznie nie ma miejsca. Jestem pewnie jedną z niewielu osób która ma otwarte ponad 50 kart w operze i przy otwartej tak dużej ilości ów “problem” zdarza się niezwykle rzadko i na maksymalnie kilka minut.

Ja mam max 5-6 kart otwartych w operze. W opcjach “oproznianie cache, pamieci podrecznej itp podczas zamykania” mam wylaczone (czy to czasem nie jest domyslne ustawienie?) wiec to na pewno nie jest tym spodowane o czym piszesz :stuck_out_tongue:

Witam

Wypróbuj najprostszy sposób :arrow: skasuj katalogi zawierające profile Opery (nie trzeba odinstalowywać Opery - katalogi zostaną automatycznie odtworzone), w W7 standardowo są one w:

C:\Users"twoja nazwa użytkownika"\AppData\Roaming\Opera\Opera

C:\Users"twoja nazwa użytkownika"\AppData\Local\Opera\Opera

Dobrze byłoby także skopiować pliki “contacts.adr”, “bookmarks.adr”, “wand.dat”, przydaje się też skopiować “speeddial.ini” i “unite.adr”. Jeżeli korzystasz także z klienta poczty opery to skopiuj również katalog “mail”.

phx84lbn mozesz probowac jak ci sie chce to co kolega wyzej napisal, ja juz multum trickow robilem zeby pozbyc sie tego bugu opery, ale nic nie pomagalo :stuck_out_tongue: Problemem nie sa nasze pc, tylko sama opera, bardzo duzo osob spotkalo sie z tym bugiem, ktory jak ktos napisal jest “dziedziczony” z kazda wersja i do dzisiaj nie został naprawiony http://my.opera.com/community/forums/to … ?id=109929 2005 rok ! n/c

http://my.opera.com/polski/forums/topic … rscreen=50

Także dołączam do tego no niestety szerokiego grona użytkowników Opery, z tym problemem. Nie powiem, denerwujące to trochę. U mnie problem występuje od wersji 9.2 (wtedy zacząłem korzystać z Opery) i do dziś nic się nie zmieniło (troszkę tęsknie za tamtą wersją, 11 jest taka jakaś :slight_smile: )

Dodatkowo, ostatnia stabilna wersja (11.50?) potrafi się sama z siebie wysypać. Spróbuję z tą dwunastką, bo szczerze mówiąc nie wiedziałem, że już jakieś tam pierwsze alphy wychodzą.

moim zdaniem ten proces to wina synchronizacji, która zawsze się uruchamia po wyłączeniu przeglądarki, jeżeli nie masz konta ustawionego to moze dlatego proces czeka bo nie może się zsynchronizować gdyż nie ma z czym

weźcie poluzujcie z tym ff niech każdy używa czego chce, bo to ze napiszecie zainstaluj ff nie rozwiąże problemu o którym tu mowa

to tak jakbyście proponowali na bolącą nogę odciąć ją

Comodo IS…

Ale sprawdzane z Kasperskym, Avastem, ArcaBIT, MSSE, EsetSS… i to samo :slight_smile:

:EDIT:

Szczerze mówiąc próbowałem tego najnowszego FF i juz bardziej wolę CHROMEa. Jak juz pisałem - aktualnie uzywam Comodo DRAGON - stworzony na CHROMIE

Opróżnianie cache też mam wyłączone - robie to dzieki CCleaner raz na jakis czas. Więc też odpada przyczyna…