Opera 11 rozszerzenia

Minęło już trochę czasu od wydania Opery 11 i umożliwienia korzystania z rozszerzeń tak więc można pokusić się o ocenę tej funkcji .Napiszcie czy korzystacie z rozszerzeń jak tak to z ilu i z jakich a jeśli nie to napiszcie dlaczego.Ja nie używam żadnych bo nie znajduje tam niczego co mógłbym uznać z przydatne.Ad block dubluje wg mnie działanie urlfilter niczego nowego nie wnosząc resztę postrzegam tylko jako gadżety które w nikłym lub tez żadnym stopniu nie poprawiają ani nie ułatwiają korzystania z przeglądarki.Bardzo proszę o powstrzymywanie się od “fanbojowskich” wojenek i proszę rzeczowe wpisy i opinie :slight_smile:

jak nie zapomnę włączać to używam tego do wyłączania światła w youtubie…

i to by było na tyle… urlfilter.ini załatwia sprawę.

abrakadabra77 , jeśli można. Tu masz opis rozszerzeń. Na pewno są takie, które się przydadzą.

http://www.opera-fanklub.cba.pl/a/10_ro … pery_1.php

http://www.opera-fanklub.cba.pl/a/naste … ecenia.php

http://www.opera-fanklub.cba.pl/a/10_ro … czesc3.php

Osobiście mam już 35 rozszerzeń :wink:

Znam te zestawienia i instalowałem chyba wszystkie, gościły u mnie przez chwile i usuwałem bo nie używałem ich :slight_smile: 35 nieźle, znaczy się są Operowcy którzy jednak potrzebowali tej możliwości.

Ja mam:

Fastest Tube - YouTube Video Downloader <-zawzse lepiej niż osobny program… w dodatku to działa bardzo sprawnie i jest dopracowane w przeciwieństwie to większości jutubowych ściągaczy

Focus on Videos - przez jakiś czas mi sie podobało…ale w sumie nie zdziwię się jak niedługo wyleci :P… na razie póki co wyłączyłem automatyczne ściemnianie

Google Images Direct - akurat to mi się bardzo podoba i przydaje na co dzień

Image Preview Popup- też przydatne, chociaż nie działą jeszcze idealnie… ale jest ergonomiczne

Wikipedia Personal Appeal Hider - kwestia kosmetyczna :slight_smile:

W sumie szału nie ma… bardziej podobają mi się inne zmiany typu stosy.

Powiem szczerze, że od kiedy weszła 11 to jakoś wolę używać Firefoxa, niby troszkę wolniejszy ale te dodatki lepiej działają.

Np AdBlock w Operze blokuje wczytywanie skórki w poczcie na interii a resztę reklam puszcza a w FF blokuje wszystko jak należy a pocztę zostawia w spokoju.

YTDowlander w Operze również bez fajerwerków - ciągle uszkadza pliki więc wolę pobierać przez DownTube.

Poza tym 11 ciągle się podwiesza, odwiesza, podwiesza zachowuje się jak panna na wydaniu i do tej podczas podwieszania lubi sobie chapnąć 560Mb Ramu :smiley:

Od razu piszę, że nie jest to opinia przeciwnika Opery a człowieka, który używał jej od dawna :slight_smile:

Pozdrawiam

Korzystam z wtyczki do ściągania filmów, i jakoś mi nic nie uszkadza. Nie wiem z której korzystasz, bo “YTDownloader” nie znajduje, a o ile się nie mylę, na jednej się nie kończy.

Podwiesza? U mnie jakoś takie coś nie występuje, u mnie “chapie” ~220 MB, jak ją katuję :d

sla17 u ciebie działa a u mnie nie :slight_smile: komputer komputerowi nierówny.

A ja mam problem z Adblockiem “noads”. Pojawiła się ikonka za wyszukiwarką, po kliknięciu pojawia się menu, ale wybranie jakiejkolwiek opcji z menu nic nie daje, tzn. nic się nie dzieje po kliknięciu w “ustawienia” na przykład. W ogóle nie rozumiem skąd i jakie mam filtry, czy można importować własne, subskrybować jakieś “polskie” - są takie listy dla adblocka Firefoksa. Tutaj nie wiem, czy to zależy od widzimisię autora wtyczki czy co. Może w tych ustawieniach coś jest, ale nie da rady się tam dostać.

Od siebie mogę polecić “To-Read sites”, bardzo dobra sprawa jak akurat nie mamy czasu na np. czytanie dłuższego artykułu. Można wrócić do niego później, po otworzeniu strony z listy, dana pozycja znika.

Prośba o pomoc: w Firefox miałem rozszerzenie “Linkification”, które zamieniało mi tekstowe linki na takie, w które mogę kliknąć, nawet “wygląd” linków dopasowywało do danej strony. Na przykład w komentarzach na DP linki pojawiają się w postaci tekstowej, Forefox zamieniał mi to na ładne, “klikalne” linki (z resztą dla Chrome również znalazłem takie rozszerzenie). Potrzebuję czegoś takiego tutaj a jakoś nie mogę znaleźć.

tu masz instalację i konfiguracje

http://www.opera-fanklub.cba.pl/poradni … _noad.html

a tu masz poprawioną wersję NoAds fixed

https://addons.opera.com/addons/extensi … display=en

o @master_zonk6

coś zaczęło działać ale dopiero po kroku z opisu konfiguracji:

dla mnie dziwne, że coś takiego nie działa od razu.

A co lepsze - urlfilter czy NoAds?

sla17 , no pewnie, że urlfilter. Korzystam tylko z tego.