Opera 11 rozszerzenia


(abrakadabra77) #1

Minęło już trochę czasu od wydania Opery 11 i umożliwienia korzystania z rozszerzeń tak więc można pokusić się o ocenę tej funkcji .Napiszcie czy korzystacie z rozszerzeń jak tak to z ilu i z jakich a jeśli nie to napiszcie dlaczego.Ja nie używam żadnych bo nie znajduje tam niczego co mógłbym uznać z przydatne.Ad block dubluje wg mnie działanie urlfilter niczego nowego nie wnosząc resztę postrzegam tylko jako gadżety które w nikłym lub tez żadnym stopniu nie poprawiają ani nie ułatwiają korzystania z przeglądarki.Bardzo proszę o powstrzymywanie się od "fanbojowskich" wojenek i proszę rzeczowe wpisy i opinie :slight_smile:


(skrzek) #2

jak nie zapomnę włączać to używam tego do wyłączania światła w youtubie...

i to by było na tyle... urlfilter.ini załatwia sprawę.


(Danielm86) #3

abrakadabra77 , jeśli można. Tu masz opis rozszerzeń. Na pewno są takie, które się przydadzą.

http://www.opera-fanklub.cba.pl/a/10_ro ... pery_1.php

http://www.opera-fanklub.cba.pl/a/naste ... ecenia.php

http://www.opera-fanklub.cba.pl/a/10_ro ... czesc3.php

Osobiście mam już 35 rozszerzeń :wink:


(abrakadabra77) #4

Znam te zestawienia i instalowałem chyba wszystkie, gościły u mnie przez chwile i usuwałem bo nie używałem ich :slight_smile: 35 nieźle, znaczy się są Operowcy którzy jednak potrzebowali tej możliwości.


(lith) #5

Ja mam:

Fastest Tube - YouTube Video Downloader <-zawzse lepiej niż osobny program... w dodatku to działa bardzo sprawnie i jest dopracowane w przeciwieństwie to większości jutubowych ściągaczy

Focus on Videos - przez jakiś czas mi sie podobało...ale w sumie nie zdziwię się jak niedługo wyleci :P... na razie póki co wyłączyłem automatyczne ściemnianie

Google Images Direct - akurat to mi się bardzo podoba i przydaje na co dzień

Image Preview Popup- też przydatne, chociaż nie działą jeszcze idealnie... ale jest ergonomiczne

Wikipedia Personal Appeal Hider - kwestia kosmetyczna :slight_smile:

W sumie szału nie ma... bardziej podobają mi się inne zmiany typu stosy.


(system) #6

Powiem szczerze, że od kiedy weszła 11 to jakoś wolę używać Firefoxa, niby troszkę wolniejszy ale te dodatki lepiej działają.

Np AdBlock w Operze blokuje wczytywanie skórki w poczcie na interii a resztę reklam puszcza a w FF blokuje wszystko jak należy a pocztę zostawia w spokoju.

YTDowlander w Operze również bez fajerwerków - ciągle uszkadza pliki więc wolę pobierać przez DownTube.

Poza tym 11 ciągle się podwiesza, odwiesza, podwiesza zachowuje się jak panna na wydaniu i do tej podczas podwieszania lubi sobie chapnąć 560Mb Ramu :smiley:

Od razu piszę, że nie jest to opinia przeciwnika Opery a człowieka, który używał jej od dawna :slight_smile:

Pozdrawiam


(sla17) #7

Korzystam z wtyczki do ściągania filmów, i jakoś mi nic nie uszkadza. Nie wiem z której korzystasz, bo "YTDownloader" nie znajduje, a o ile się nie mylę, na jednej się nie kończy.

Podwiesza? U mnie jakoś takie coś nie występuje, u mnie "chapie" ~220 MB, jak ją katuję :d


(system) #8

sla17 u ciebie działa a u mnie nie :slight_smile: komputer komputerowi nierówny.


(system) #9

A ja mam problem z Adblockiem "noads". Pojawiła się ikonka za wyszukiwarką, po kliknięciu pojawia się menu, ale wybranie jakiejkolwiek opcji z menu nic nie daje, tzn. nic się nie dzieje po kliknięciu w "ustawienia" na przykład. W ogóle nie rozumiem skąd i jakie mam filtry, czy można importować własne, subskrybować jakieś "polskie" - są takie listy dla adblocka Firefoksa. Tutaj nie wiem, czy to zależy od widzimisię autora wtyczki czy co. Może w tych ustawieniach coś jest, ale nie da rady się tam dostać.

Od siebie mogę polecić "To-Read sites", bardzo dobra sprawa jak akurat nie mamy czasu na np. czytanie dłuższego artykułu. Można wrócić do niego później, po otworzeniu strony z listy, dana pozycja znika.

Prośba o pomoc: w Firefox miałem rozszerzenie "Linkification", które zamieniało mi tekstowe linki na takie, w które mogę kliknąć, nawet "wygląd" linków dopasowywało do danej strony. Na przykład w komentarzach na DP linki pojawiają się w postaci tekstowej, Forefox zamieniał mi to na ładne, "klikalne" linki (z resztą dla Chrome również znalazłem takie rozszerzenie). Potrzebuję czegoś takiego tutaj a jakoś nie mogę znaleźć.


(Danielm86) #10

tu masz instalację i konfiguracje

http://www.opera-fanklub.cba.pl/poradni ... _noad.html

a tu masz poprawioną wersję NoAds fixed

https://addons.opera.com/addons/extensi ... display=en


(skrzek) #11

o @master_zonk6

coś zaczęło działać ale dopiero po kroku z opisu konfiguracji:

dla mnie dziwne, że coś takiego nie działa od razu.


(sla17) #12

A co lepsze - urlfilter czy NoAds?


(Danielm86) #13

sla17 , no pewnie, że urlfilter. Korzystam tylko z tego.