Opera 17 - brak aktywności niektórych rozszerzeń

Cześć. Pobrałem niedawno nową przeglądarkę Opera 17 w wersji stabilnej, przeglądarkę która jest swoistą hybrydą pomiędzy dawną Operą, a Chrome w związku z tym jest w niewielkim stopniu kontynuacją Opery chociażby.

Nie ma np. w ogóle paska zakładek dobrze znanego czy przycisku strony domowej.

Są za to gesty myszy i skróty klawiaturowe.

Co do funkcjonalności pozostawia jak dla mnie wiele do życzenia, ale być może w takim układzie minimalistycznym (graficzno-funkcyjnym) to jest jej atutem - co było zamysłem jej twórców ?

Problem jest jednak inny o ile to jest w ogóle problem, a nie coś inego. Otóż po pobraniu i zainstalowaniu Opery 17, i zapewne automatycznym przeniesieniu wszystkich danych z mojej domyślnej przeglądarki czyli Chrome, oraz zsynchronizowanego z nią konta Google - w Menu tej Opery w zakładce Rozszerzenia domyślnie rozszerzenia te nie były zaktualizowane, więc kliknąłem jeszcze ręcznie w przycisk Zaktualizuj teraz po czym tylko część z nich faktycznie się zaktualizowała i de facto dodała tym samym do tej Opery.

Pozostałe dodatki już nie, pokażę to: tutaj.

I pytanie dlaczego te rozszerzenia są w ogóle nieaktywne w tej przeglądarce, jedyne co można zrobić to jakoby usunąć je stamtąd ?

Klikanie w Zaktualizuj teraz też niczym nie skutkuje.

Być może ta przeglądarka w ogóle nie obsługuje tych konkretnych rozszerzeń, jako że u mnie pochodzą one z różnych przeglądarek i w każdej z nich są różne, choć nie wszystkie tylko kilka.

Zastanawiam się czy nie trzeba ich może pobrać ponownie ?

Bardzo proszę o wszelkie rady jeśli ktoś będzie wiedział jak mogę rozwiązać problem ? :wink:

https://addons.opera.com/pl/extensions/ … display=en

Zainstalowałem to rozszerzenie w tej Operze i dzięki temu mogłem też zainstalować wtyczkę Avasta. I tu jest dobrze podejrzewam ?

Natomiast nie mogę w ogóle tego uczynić z tym drugim dodatkiem - Google Translate Link 1.0. O ile wiem ten dodatek działa tylko pod Operą 12 bo tak o tym przeczytałem w Operze 17: tutaj

Czy mimo to mogę zainstalować inną wersję tego samego rozszerzenia do tej Opery ?

Jak klikam tam Dodaj do Opery to się pojawia odnośnik Download anyway. Próbowałem tego, ale wtedy rozpoczyna się pobieranie na dysk i nie wiem co i gdzie ?

https://addons.opera.com/pl/extensions/ … display=pl

Hej, ale to jest inne rozszerzenie. Jeśli jednak jest podobne to OK rozumiem i wezmę je. :slight_smile:

Ale czy tamto konkretnie wskazane przeze mnie jest po prostu niedostępne dla tej Opery 17 ?

Wciąż mam je zainstalowane w Operze 12 i tam jest i działa ? :slight_smile:

Teraz O12xx i O17 to dwa różne programy, nie można przenosić rozszerzeń z jednego do drugiego.

To “swoje” rozszerzenie szukaj w rozszerzeniach przez O17.

Pobrałem to rozszerzenie Translate do Opery 17 jest i działa chyba dobrze.

Tamtego pierwszego nie mogłem znaleźć w Centrum pobierania dodatków, więc rozumiem że go po prostu dla tej Opery nie ma.

Ale to które mam działa podobnie więc ostatecznie może być. Dzięki. :slight_smile: