Opera 20 wyświetla mi starą wersję wyszukiwarki - czy to celowe działanie Google'a?

User agent sprawdzasz klikając przycisk Opera > “Opera - Informacje”. Jak widać Opera pozostała Operą.

 

Niby tak, ale w statystykach Opera pozostaje Operą. Wejdź np. na stronę html5test.com i zobacz jak cię identyfikują. Poza tym gdyby Opera była widoczna jako Chrome, to Google nie udało by się zrobić takiego myku, jakiego się ostatnio “dopuścili” ze starą wersją wyszukiwarki.

 

 

Wracając do tematu, wyszukiwarka powróciła w swoim stylu, natomiast nadal mam okrojoną Google Grafikę. Nie ma opcji szukania wg obrazu. Jak u Was?

Rzeczywiście wyszukiwania obrazem nie ma, ale dobrze że chociaż nie ma już starej wersji bo patrzeć na nią nie mogłem.

Też nie mam wyszukiwania obrazem

 

U mnie jak już mówiłem Opera jest Chromem

 

Oto dowód:

 

http://i.imgur.com/TijTluD.jpg

 

Sprawdziłem na tej stronie - u mnie to samo.

Nie jest to dyskryminacja Google, bo o ile dobrze byście zauważyli nowy wygląd Google obejmował Operę na Mac, ale na Windows już nie. W każdym razie błąd został szybko naprawiony dzięki zgłoszeniu do Opery, a następnie do samego Google. Już nie trzeba zmieniać user-agenta. :slight_smile: