Opera 23 Import Danych z 12.17

Witam,

moja 12.17 zaczęła się psuć (zawieszenia strony, wariacje funkcji blokowania zawartości, nie otwieranie strony itp) zatem zacząłem rozglądać się za alternatywą czyli inną Operą, a że inna znaczy Nowa wersja Opery, która wiadomo jaka jest, pojawiły się problemy z importem wszystkich danych z poprzedniej wersji do nowej.

Zainstalowałem (na razie instalacyjną-choć mogłem portable) i skopiowałem profil z 12.17 do 23 Dev i 1-wsze uruchomienie i…nic żadnego importu, konfiguracja ustawień i about: flags na przenoszenie danych: Lazy sesion, First Run Import,Allow Import Form Other Browser,Restore Content…,Tab Hibernation na włączone i dalej nic. 

 

Problem dot. przeniesienia zakładek w formie i sposobie użycia z 12.17,ustawień Operaprefs.dat, Speed Dial.dat, UrlFilter.dat, Global History, Skórka- nie motyw!., widgety itp.

 

Z zakładkami kombinuję z Download Chrome Extension i Xmarks Bookmarks, ale coś nie mogę wstawić tam plików z 12.17.

Nie używam i nie zamierzam używać żadnego synchronizowania moich plików z jakąkolwiek chmurą i tym podobnymi rzeczami.

 

Jak przenieść zawartość 12.17 do 23 Dev ?