Opera 27 ikona synchronizacji


(Urza89) #1

Witam, dzisiaj zainstalowałem operę w wersji 27 i mam problem z synchronizacją zakładek, nie ma ikonki sync ( tej z filmiku na yt gdzie pani ładnie tłumaczy zasadę synchronizacji zakładek pomiędzy urządzeniami). Mało tego nie widzę nigdzie opcji eksportu zakładek do pliku. Utworzyłem konto w Opera Link i dalej, nic. Proszę o pomoc kogoś ogarniającego operę.


(xdziunia92) #2

Witam, ja napotkałam się z wiadomością, że opera wyższa niż 12 nie ma możliwości synchronizacji

 

Jak ktoś ma inne informację to proszę o poprawienie mnie :]


(Urza89) #3

Rozwinę problem. Mam operę najnowszą i chciałbym eksportować zakładki przed reinstalacją systemu, nigdzie nie ma opcji eksportu zakładek. Jeśli się mylę proszę o naprostowanie mnie.


(xdziunia92) #4

jak dobrze rozumie chcesz je zapisać do pliku, żeby ich nie stracić?


(Urza89) #5

Do pliku do chmury, gdziekolwiek, chcę zachować wszystkie swoje zakładki wraz z ich strukturą (foldery itp.) Nie ważne czy do pliku, czy do chmury.


(xdziunia92) #6

Znalazłam fukncję udostępniania zakładek np znajomym. (Tworzy link z zakładkami, który jest ważny przez jakies 14 dni) 

 

I wszystkie zakładki sa przechowywane też w pliku w folderze opery ale na chwilę obecną nie jestem w stanie CI powiedzieć w którym


(Urza89) #7

Jeśli możesz to podziel się z klasą swoim odkryciem;)


(Łukash) #8

Synchronizacja nie działa jeszcze (o ile jestem na bieżąćo)

https://addons.opera.com/pl/extensions/details/bookmarks-import-export/?display=en

Albo Udostępnij po kolei foldery czy jak to tam jest teraz z opcji Zakładki > Udostępnij > tam się wygeneruje link , ten link skopiuj itd.


(Urza89) #9

Jaka ta opera jest toporna…udostępniłem, i skopiowałem do swoich zakładek. To działa, ale nie mam tych zakładek w pasku pod adresem www. Pasek mam włączony, ale te zaimportowane zakładki są w Pasku zakładek…tym drugim;/ screen objaśni o co mi chodzi.

http://i57.tinypic.com/t5lhls.png


(xdziunia92) #10

Mi po udostepnieniu i zapisaniu zakładek włożyło do folderu Inne zakładki


(Urza89) #11

No i jak mam powiedzmy 80-90 zakładek to ręcznie przenosić je tam gdzie mają być… poprostu sobie tego nie wyobrażam. Jak taka dobra przeglądarka mogła skopać tak prostą funkcje;/


(xdziunia92) #12

a zrobiłeś do co ja mówiłam, żeby udostępnić zakładki, skopiować link który Ci wygeneruje i wkleić w miejsce adresu? Wtedy po prawej stronie masz dodaj do zakładek i po kłopocie u mnie to działa.


(Urza89) #13

tak zrobiłem dokładnie tak jak  napisałeś, zapisałem zakładki jako Pasek zakładek, zaimportowałem i mam teraz dwa foldery Pasek zakładek jak na screenie…sic!