Opera 28 nie działa flash


(Masaj) #1

Opera 28 nie działa flash w filmach osadzonych na stronach -min. na forach, jest tylko pusty biały kwadrat i film nie wczytany, nie pomaga zmiana user agent na cokolwiek bo nie działa dalej, skopiowanie katalogu flash z system32/SysWOW64 do profilu lub folderu instalacyjnego łopery też nic nie daje - nie działa.

Wtyczki w operze ustawione na odtwarzanie po kliknieciu -flash włączony i nie ma możliwości aby to jakoś zmienić i uruchomić odtwarzanie bo flash nie działa.

M6V1nAJ.png 

 

Adobe Flash Player Wersja: 17,0,0,134

Shockwave Flash 17.0 r0

Wyłącz

Folder: C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32_17_0_0_134.dll Typ: NPAPI Typy MIME:   Typ MIME Opis Rozszerzenia nazw plików application/x-shockwave-flash Adobe Flash movie .swf application/futuresplash FutureSplash movie .spl

 

Adobe Flash aktualny na dzień dzisiejszy i działa normalnie w FF38 i IE11 nie ma tam żadnych problemów z jego pracą-klik i już- gotowe, tylko w Opera 28 co jakiś czas pojawia się okienko wtyczka Flash wymaga aktualizacji do poprawnego działania- co z tego, że najnowszy flash jest w systemie jeśli ta (...) go nie widzi i nie działa i nie ma znaczenia, że flash to x32 a Opera jest x64 bo na IE11 x64 działa bez problemów.

 

Co robić by uruchomić flash na Operze?

 

PS. Jak zmienić kierunek przełączania kart po zamknięciu jednej z lewego na prawy tj. z wcześniejszej na nowszą kartę ?


(KAZDAN63) #2

Opera x64 i Flash Player 32-bit ? = H E R E Z J A ! Flash Player x64 musi być w C:\WINDOWS\SYSTEM32\MACROMED\FLASH ! SYSWOW64 w 64-bit systemie to katalog plików 32-bit (SYSTEM WINDOWS On WINDOWS) .

INTERNET EXPLORER 11 - Menedżer zadań Windows procesy : IEXPLORE.exe*32 i IEXPLORE.exe tzn. , że uruchomiona jest jednocześnie wersja 32 i 64 bit !


(Masaj) #3

Aż żesz, czyli zainstalować x64 flash jako domyślny dla wszystkich programów, czy w takim razie FF będzie działał bez problemów czy również wymienić go na wersję x64 ?

Myślałem, że nie ma problemu do tego flash i wszystko działać będzie normalnie, a powyższy problem dot. tylko samej Opery.


(Pablo79) #4

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html - Pobierz i zainstaluj z listy  ** Linki bezpośrednie **- Adobe Flash Player dla Opery 24 lub nowszej


(KAZDAN63) #5

32/64

INTERNET EXPLORER : 

http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/licensing/win/install_flash_player_17_active_x.exe

FIREFOX & SAFARI & OPERA & GOOGLE CHROME : 

http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/licensing/win/install_flash_player_17_plugin.exe

GOOGLE CHROME (nie polecam) : 

http://fpdownload.macromedia.com/pub/flashplayer/latest/help/install_flash_player_ppapi.exe

ANDROID :

https://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html


(Masaj) #6

Czyli usunąć obecny Adobe Flash Player 17 ActiveX . Adobe Flash Player 17 NPAPI i zainstalować powyższe dla IE i Opery/Firefox oraz zmienić Javę na x64

 

PS. Jak zmienić kierunek przełączania kart po zamknięciu jednej z lewego na prawy tj. z wcześniejszej na nowszą kartę ?


(KAZDAN63) #7

Nie usuwaj ADOBE FLASH PLAYER-a dla INTERNET EXPLORER-a (.ocx) . Zainstaluj ADOBE FLASH PLAYER-a dla FIREFOX & SAFARI & OPERA & GOOGLE CHROME (.DLL) . Javę należy mieć zainstalowaną 32/64 - bit .

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre8-downloads-2133155.html