Opera 29 - kopia szybkiego wybierania i zakładek - problem


(timon1981) #1

Witam.

 

Do czasu wydania opery 29 wszystko było oki. W celu zrobienia kopii kopiowałem plik Bookmarks dla zakładek oraz plik favorites.db dla szybkiego wybierania. Natomiast od wydania 29 zaczęły się problemy tzn. Wycinając plik favorites.db szybkie wybieranie nie ginie (tak samo wklejenie nie przywraca zakładek w szybkim wybieraniu) Zauważyłem natomiast iz wycinając plik Bookmarks wycinają się zakładki (tak było zawsze i jest oki) a także wycina sie szybkie wybierania (nie powinno). Można powiedzieć że oki ale problem jest taki że po wgraniu z powrotem pliku z kopii  Bookmarks zakładki powracają a szybkie wybieranie już nie. W czym problem? Dodam że zawsze po instalacji opery instalowałem 3 rozszerzenia które Tworzyły mi zakładki znane z starej opery oraz szybkie wybieranie?

Oto one: 

 

Jak naprawić aby było jak kiedyś lub jak robić kopie zakładek lub szybkiego wybierania. A może trzeba ściągnąć jakieś nowsze lub inne rozszerzenia bo te są już niekompatybilne z wydaniem opery 29?

 

 

Dziękuje za jakąkolwiek pomoc


(Suineg) #2

Metodą “prób i błędów” doszedłem do następujących wniosków: w wersji Opery 29.xxx za zbór ikon szybkiego wybierania odpowiedzialne są dwa pliki: plik zakładek - bookmarks zsynchronizowanym z innym plikiem - preferences.Tak więc aby stworzyć pełny “backup” ikon szybkiego wybierania należy skopiować DWA następujące pliki:

  • bookmarks

  • preferences

Wygląda więc na to, że ikony szybkiego wybierania i zakładki są od tej pory nierozłączne i nie można ich przenosić osobno.


(timon1981) #3

 

suineg sprawdziłem. Chyba działa :slight_smile: dzięki serdeczne za czas poświęcony bo sam dużo czasu na tym straciłem. do chwili obecnej siedziałem na operze 28xx aby było jak dawniej ale nie urządzało Mnie rezygnowanie z nowych wersji.  skupiłem się na tych dwóch plikach bo to one wcześnie były za to odpowiedzialne a tu doszedł nowy plik. Już nie sądziłem że ktoś po takim czasie odpowie na mój post dlatego jeszcze raz dzięki.  :-)