Opera 44 - Usunięty Speed dial

Mam problem.

Zaktualizowałem sobie ręcznie Operę(poprzednia wersja też miała numerek 44, różniła się tylko cyframi na końcu wersji). Pierwsze uruchomienie nowej wersji wyglądało normalnie, mój speeddial był na swoim miejscu. Po drugim uruchomieniu zniknął mi on zupełnie, zostały tylko propozycje stron dane przez przeglądarkę. Synchronizację niby mam włączoną ale nie widzę, żeby coś synchronizowało.
Resztę rzeczy, które miałem zapisane w zakładkach, zostały.

Proszę o pomoc w odzyskaniu szybkiego wybierania.

wejdź w zakładki,
pokaż wszystkie zakładki,
z folderu w "inne strony szybkiego wybierania"
przekopiuj je do “szybkiego wybierania”

1 polubienie

Nie mam folderu “inne strony szybkiego wybierania” :frowning:

Ok, zauważyłem że w informacjach o Operze widnieje bardzo dziwna wersja: “44.0.0.251024617”. Do tego po dokładniejszych badaniach wyszło, że cała strona startowa kiepsko działała(nie można było grupować kart, usuwać folderów w zakładkach). Postanowiłem zatem odinstalować Operę oraz pobrać i zainstalować od nowa.

Poprawa była natychmiastowa. Od razu pojawił się folder “Inne strony szybkiego wybierania” a w nich moje strony(nie wszystkie, ale nic. Parę stron strat to niewielki koszt za resztę witryn). Wychodzi na to, że ręczna aktualizacja spowodowała spore zamieszanie, że aż stworzyłem nową, niezamierzoną wersję programu :stuck_out_tongue:
Podsumowując - problem (jako tako) rozwiązany.

Tak swoją drogą: na stronie DP widnieje Opera w wersji 44.0.2510.1457, podczas gdy najnowsza wersja z głównej strony przeglądarki to 44.0.2510.1449. Jestem ciekaw z czego to wynika.

Obecnie najnowsza wersja przeglądarki, to rzeczywiście 44.0.2510.1457. Automatycznie nie zaktualizujesz, do tej wersji. Ręcznie instalujesz.

1 polubienie

lub czekasz kilka dni i może wskoczy lub nowszy numer np. XX.XXXX.14XX.


Jeszcze można dodać że Opera może nie umie dostarczać aktualizacji na jeden system, bo wersja X.1457 to poprawka dla Windowsa.

Podziękuję, mam już dość wrażeń po ostatnim. Poczekam aż samo się zaktualizuje.

W każdym razie, dzięki wszystkim za pomoc.