Opera 50 - Jak przenieść pasek kart na dół & ładniejsza plansza szybkiego wybierania

  1. Jak przenieść pasek kart z góry na dół?

  2. Po otwarciu mamy do czynienia z planszą szybkiego wybierania. Niestety wygląda to dosyć “drętwo” - kolorowe prostokaty = mętlik w oczach. Czy uda sie to zmienić na styl dodatku “TabMixPlus” z Firefoxa? / Istnieje jakiś taki podobny choć dodatek ?

  1. Nie da się

  2. W szybkim wybieraniu, w prawym górnym rogu, jest przycisk i tam są tapety

  1. To wiem - Ale co zmieni tapeta? Ja potrzebuję zmienić wygląd kafli najlepiej na takie jak w FF a nie kolorowe klocki

No to musisz cofnąć się do Opery 48/49 i użyć np. Stylus dla Opery, by ją sobie zmodyfikować (jakby wycięli to z dodatku to trzeba by szukać i starszej wersji dodatku, bo na pewno ograniczono API dostęp do strony ustawień/nowej karty by dodać CSS modyfikujący wygląd).

Na tyle ile CSS pozwala to sobie zmienisz wygląd kafli, może na reddit będą jakieś gotowce by nie tworzyć od zera,

Nie będzie to pewnie w 100% TabMixPlus (poza tym nie każdy wie co masz na myśli np. ja, bo nie używałem go długo w Firefox).


Karty na dole ma Vivaldi w standardzie z opcji, można trochę podrasować wygląd CSS w pliku “common.css” (jak w Firefox “userChrome.css”).

Minus że wielu chce tłumaczenie całych stron przez Google a dodatki tego nie wspierają, trochę wspiera odświeżona skryptozakładka tłumacza bing (jak się ma miejsce na pasku zakładek).


Można by też przejrzeć co dla nowej karty oferują dodatki Opery / Chrome (Install Chrome Extensions).

A bez cofania się w wersji Opery? Już pare razy to przerabiałem - więcej wtedy nie działa niż zyskuję. Rzeczywiście Stylus na 50 nie działa albo nie bardzo to rozgryzam.

Może jakiś inny dodatek? Nie wierze że wszyscy posiadacze opery męczą sie z tymi okropnymi kaflami…