Opera 7.23 i Java


(Vkg14) #1

Dziś po raz pierwszy zainstalowałem Operę i nie zamierzam z niej nigdy zrezygnować. Ale do rzeczy: gdy próbuję "ściągnąć" jakikolwiek plik (np. ze strony dobreprogramy) to komputer po prostu nie reaguje. Brakuje Javy ale nie mogę sobie poradzić z jej instalacją (mowa o Javie, która jest w pakiecie Opery). można prosić o szczegółową instrukcję ?

Chyba nikt mi nie pomoże w tej kwestii :cry:


(fiesta) #2

Pobierz i zainstaluj operę z Javą np stąd:

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=17&id=607


(Vkg14) #3

po pierwsze nie moge ściągnąć żadnego pliku z tej strony a po drugie to właśnie z niej ściągnąłem Operę gdy jeszcze używałem zamulonego IE. Po zainstalowaniu Javy z tego pakietu Opera z Javą na pulpicie pojawiła mi się ikona Java Web Start, uruchamiam ją i pojawiająmi się jakieś opcje i nie iwem co dalej zrobić.

No cóz, miałem nadzieję, że znajdzie się choć jedna osoba, która poda mi swą pomocną dłoń ale jak widać bardzo sie myliłem


(Ks Kamilp Nr 8) #4

http://www.operapl.net/instalacja/

Opisany przebieg instalacji opery. Wersja programu na tej stronie jest inna ale instalacja przebiega tak samo jak w 7.23 (mniemam, ze taka wersje posiadasz).

http://starzaki.eu.org/~hclan/operapl/o ... ation.html

Tu jest mniej wiecej to samo.


(Vkg14) #5

wszytko wykonałem tak jak w opisie a mimo tego nie uruchamia mi się pobieranie plików (gdy próbuję prawomlaskiem - zapisz element docelowy jako pojawia się komunikat: javascript-adresy mogą być otwierane jedynie w adresach HTML) moze istnieją jakieś gadżety konfiguracyjne lub brakuje mi czegoś ??


(Ks Kamilp Nr 8) #6

Sproboj ustawic Opere jako domyslna przegladarke.


(Vkg14) #7

na samym początku tak zrobiłem - na dodatek nie mogę wchodzić na niektóre fora (z żalem stwierdzam, że jestem chyba zmuszony pwrócić do IE)


(Ks Kamilp Nr 8) #8

Jak mus to mus z tym IE. Nie wiem czym ten problem moze byc spowodowany. Troche juz uzywam opery i jeszcze nie wiedzialem takiej "shizy" z Opera.


(Vkg14) #9

problem już rozwiązany - wystarczyło zaznaczyć w szybkiej konfiguracji: Otwieraj jedynie okna wywołane przez użytkownika - poprzednio było: Zablokuj otwieranie wyskakujących okien. :smiley: . Dziękuje wszystkim za zainteresowanie