OPERA 7.54u2

Gdzie znajduja sie WSZYSTKIE zakladki (ulubione) OPERY ??

Chcialbym je skopiowac i wkleic do ULUBIONYCH IE :slight_smile:

eksportuj sobie zakładki to będziesz wiedział gdzie :stuck_out_tongue:

plik nazywa się opera6.adr :slight_smile:

W katalogu opery, plikz rozszerzeniem .adr Musisz wyeksportować najpierw a i tak nie wiem czy IE to “załapie”.

IE importuje Ulubione z tego dokumentu

C:\WINDOWS\Personal\bookmark.htm

:? :expressionless: :-s

Wszystkie posty typu chat - skasowano.

Jeżeli nie uda się bezpośredni import - można spróbować zapisać

eksportowane Ulubione jako dokument htm

Wyeksportowalem z OPERY tylko co teraz zrobic zeby IE zawieral te strony ??

Ja nie mam takiego pliku :? :? :?

W jakim formacie ?

1 - przypuszczam, że musi mieć rozszerzenie *.htm

2 - => Plik/ Importuj eksportuj - Uruchom kreatora

Eksportui wskaż ścieżke dostępu do pliku z zapisanym

wynikiem eksportu

NIE ZADZIALALO :? :? :?

No ale co - piszesz, że eksport Ci się udał, czyli pewnie masz to w Moich Dokumentach i ten plik - to opera6.adr!

A teraz używając kreatora - wystarczy wskazać zgodnie z tym, co Ci już Asterisk napisał, jaki plik chcesz importować (zapisany na dysku).

A więc w kreatorze wybierasz -> importuj z pliku lub adresu -> kliknij Przeglądaj. Otworzy Ci się okienko “Wybierz plik z zakładki” i masz tym samym dostęp do całej zawartości kompa. Odszukaj zatem plik opera6.adr (zakładam, że jest w Moich Dokumentach - a zresztą to bez znaczenia gdzie) i masz! :slight_smile:

Zrobilem przed chwilą u siebie od poczatku do końca - i DZAŁA.

W Operze wchodzisz Plik->Eksportuj->Zakładki jako dokument HTML Zapisujesz, potem otwierasz IE i wchodzisz Plik->impotruj/eksportuj Otwiera ci sie kreator. I dalej już krok za krokiem w kreatorze. Podstawa to weksportować z opery Zakładki jako plik .htm

Zrobilem tak samo i po wcisnieciu ZAKONCZ w tym kreatorze pojawilo mi sie okienko:

beztytuu2cp.jpg

piotrekjunior - ja akurat robię to zupełnie odmiennie.

Nie używam opcji przy eksporcie z Opery “zakładki, jako dokument html” i nawet podejrzewam, że wiem dlaczego Ci to nie chwyta…

Natomiast ja robię eksport w ten sposób:

Plik -> Eksportuj -> Zakładki Opery

Pokazuje Ci się okno z domyślnym zapisem do Moich Dokumentów - nazwa pliku Opera6 - a poniżej “zapisz jako typ” - pozostajesz przy domyślnej opcji “pliki zakładek Opery (*.adr)”.

I w ten sposób nie ma siły, byś nie dokonał prawidłowego exportu. :slight_smile:

A następnie już w IE uruchamiasz Kreatora z pliku i dalej to, co już napisałam!

Spróbuj w ten sposób… :slight_smile:

W tym kreatorze moge zaimportowac tylko pliki HTM i HTML i jak zapisuje w .adr to kreator “NIE WIDZI” tego pliku i nie moge go wybrac :? :? :?

:? :? :?

No ale na pewno wybierasz opcję eksportuj -> zakładki Opery ( same!!

Bo przy “eksportuj” są 3 możliwości - ta trzecia to “kontakty Opery”.

A to, co piszesz - występuje właśnie, jak się kliknie “zakładki, jako dokument HTML”.

A przy wybraniu samych “zakładek Opery” - nie ma nawet innej możliwości, jak pliki*.adr lub wszystkie pliki!

Popatrz jeszcze raz… :slight_smile:

Jak wybieram HTML wyskakuje mi okienko

beztytuu2cp.jpg

Jak wybieram .adr to wogole nie moge znalezc tego pliku w okieknu (kreator go nie widzi)

:? :? :?

Ale Ty już chyba mówisz o kreatorze IE, którym chcesz dokonać określonego importu. A jak masz niepoprawnie wyeksportowane zakładki, to oczywiście jest problem i Ci się pokazują pliki html.

Ale wróć się zatem do mojego wczesniejszego postu, który traktuje o tym - jak prawidłowo wyeksportować zakładki Opery - na poziomie Plik -> Eksportuj itd. to, co napisałam.

I zrób to wszystko na poziomie Opery najpierw - to jest mój post z 17.58!

Wlasnie robie w ten sposob :twisted: :twisted: :twisted:

No to dobra… :twisted:

Nie ma co, bo za ten czas to by się już ręcznie poprzenosiło nawet i dobre kilkaset zakładek! :lol:

Spróbuj zatem tego progsa - URLBase

http://www.terriadev.com/urlbase/

Tylko może lepiej ściągnąć wersję Personal Edition, bo na Proff - to długo nie pojedziesz! :stuck_out_tongue:

Zrób eksport zakładek z Opery do URLBase - a następnie zaimportuj

je stamtąd z poziomu IE.

DZIEKUWA TO DZIALA :lol: :lol: :lol: