Opera 9.20 i flashget 1.82

witam

chciałbym używać flashgeta(zamiast getright). instaluję flashgeta 1.82, zaznaczam w ustawieniach flashgeta, opera, zrestartuję flasgeta, i się nie zintegrowało. ściągłem wtyczkę, i nie da się zainstalować. co mam zrobić?

sprawdż, czy wtyczka podaje właściwą ścieżkę - nie opera\plugins tylko

opera\program\plugins(wtyczka chyba jest dość stara!)

gdyby się nie udało możesz spróbować wprowadzić flashgeta do menu kontekstowego opery - w folderze defaults w operze jest plik standard_menu.ini, otwórz go w notatniku(wcześniej możesz skopiować na wszelki wypadek, żeby się zabezpieczyć i w razie czego przywrócić oryginalny), znajdż sekcję [Link Popup Menu] i dopisz do niej tekst

Item, “Download using FlashGet”=Execute program, "C:\ Program Files\

FlashGet\flashget.exe", “%l”

litera po procentach to el

taką sama pozycję możesz dopisać w sekcji [image Link Popup Menu],

wtedy flashget będzie ściągał i obrazki

gdzie dokładnie dopiszesz w sekcji nie ma większego znaczenia, po prostu wpis pojawi ci się w innym miejscu w menu kontekstowym

problem polega na tym,że zmieniałem menu opery dość dawno, prawie 2 lata temu i nie pamiętam, czy nie trzeba zrobić czegoś dodatkowo, aby

wpisy pojawiły się w menu używanym(bo zmieniłeś je w menu domyślnym, które nie musi być tym aktualnie używanym), wydaje mi się, ze opera automatycznie powinna rozpoznać wpisy użytkownika i dorzucić je do ładowanego menu, ale nie jestem pewien

ścieżka do flashgeta oczywiście przykładowa, musisz dopisać rzeczywistą,

możesz też spróbować, gdyby nie działało, zamiast l wpisać na końcu u

jakiego menu używa opera możesz sprawdzić wpisując opera:config w adres, pod userprefs będzie lokalizacja menu configuration, możesz sprawdzić czy w pliku pojawiły się twoje wpisy

Złączono Posta : 13.04.2007 (Pią) 11:05

możesz też skorzystać z oGet( wersja 2.2 na samym dole), za jego pomocą można dodać dowolny downloader do menu opery

http://my.opera.com/community/forums/to … rscreen=50

dzieki