Opera 9.21-zmiana pliku z hasłami

(xomo_pl) #1

witam, jak już pisałem na forum dostałem wreszcie viste. Przed instalacją visty zrobiłem kopie plików opery odp. za hasła i zakładki. Zakładki udało się wczytć ale niemoge znależć pliku wand.dat z hasłami żeby go podmienić, opre zainstalowałem na dysku d.

(Biuro) #2

to wpisz w wyszukiwarce a jak nie znajdzie to plik przepadł

(xomo_pl) #3

ja mam kopie pliku wand.dat z hasłami z poprzedniego systemu, chce je wczytać teraz do opery.....

(Wolin) #4

zomo_prl a czy po czystej instalacji Opery istnieje ten plik ?

Być może tworzy on się dopiero po dodaniu pierwszego hasła do Menadżera.

Skopiuj może ten plik wand.dat prosto do _X:\Documents and Settings\twoja_nazwa\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile_.

(xomo_pl) #5

mam viste i nie mam tego folderu.......

skopiowałem plik wand.dat do folderu opery d:\opera\opera ale to i tak nic nie daje.......

(Wolin) #6

Ajj, przepraszam. Moje niedopatrzenie :oops:

Nie wiem jak to jest w Windows Vista, ale czy w katalogu gdzie instaluje się Opera masz pamięć podręczną, zapisane sesje itp. ?

(xomo_pl) #7

przeprosiny przyjęte :stuck_out_tongue:

a jak to rozpoznać bo pierwszy raz mam ten problem i niewiem......

(Jado2) #8

D:\opera\opera \profile

Jeśli ma się Operę "jednoużytkownikową" na XP to, \profile będzie w katalogu głównym Opery, a nie w Documents and Settings.

(Spam) #9

Documents and Settings (XP) => Users (Vista)

Start --> Uruchom --> %userprofile%\Opera\Opera\profile

Tam skopiuj plik.

(xomo_pl) #10

nie moge tam wejść- pisze lokalizacja nedostępna

(Spam) #11

Pardon, pomyliłem się :slight_smile:

Start --> Uruchom --> %appdata%\Opera\Opera\profile

A jeśli nie zadziała (w co wątpie), przejdź pod adres przy pomocy Eksploratora.

(goomish) #12

Nie mam teraz Visty pod ręką żeby podać prawidłową i pełną ścieżkę do profilu Opery ale możesz sam to sprawdzić. uruchom Operę, w pasku adresu klepnij opera:about i odczytaj, w sekcji 'Ścieżki dostępu' ścieżkę do pliku opera6.ini. To jest folder do którego powinieneś skopiować plik wand.dat (oraz resztę plików z poprzedniego profilu przeglądarki).

P.S. O ile się nie mylę. ta ścieżka powinna wyglądać mniej więcej tak:

C:\Users\\AppData\Roaming\Opera

Chyba, że użyjesz Eksploratora Windows, który wyświetla zlokalizowane nazwy niektórych folderów, np. C:\Users\ to C:\Użytkownicy\

(xomo_pl) #13

Wasacz

teraz działa, zaraz wkleje plik:)