Opera 9.51 Czyszczenie listy autouzupelniania

Jak w tej operze wyczyscić listę autouzupełniania?

Próbowałem już narzędzia, wyczyść historię przeglądania

i narzędzia, preferencje, zaawansowane, hstoria

Nie pomaga, bo w chwili wpisywania w pasku adresu i tak pojwaia się autouzupełnianie ze stronami wcześniej odwiedzanymi albo to może zawartość zakładek?

Jak się pozbyć tej listy?

narzedzia>>preferencje>>zaawansowane>>historia>>adresy - wyczysc

Możesz także wyczyścić to ccleanerem :slight_smile:

Jezeli przeczytasz jeszcze raz to co napisalem to zobqaczysz że już ten sposób sprawdzałem i nic.

Mushkin, ccleaner nie pomaga. SPrawdziłem że jak wykasuje zakładki i wyczyszcze historie, cizstka i takie tam to wtedy te strony już się nie pojawiają w autouzupełnianiu paska adresu.

Ale jak dodam sobie jakies strony do zakładek to już w autouzupełnianiu adresu mi je proponuje.

Czy da się wyłaczyć jakoś żeby autouzupełnianie nie było powiązane z zakładkami???

Opera domyślnie nie ma funkcji autouzupełniania. Aby miało to miejsce sam wprowadzasz w opcjach tekst króry ma się pokazywać. Wchodzisz w narzędzia=>opcje czy na odwrót opcje=>narzędzia i tam masz o ile sie nie myte drugą zakładkę wyświetla się coś w rodzaju tabeli i tam wpisujesz tekst który ma się “autouzupełniać”.

matusia :), zgaduje że mówisz o narzędzia -> preferencje

Tam druga zakładka to hasła.

Zaznaczam jeszcze raz, mówię o pasku adresu.

Przykład:

Nie mam żadnych zakładek, nie mam cookies i historii, zupełnie wszystko wyczyszczone!

Wpisać więc musze cały adres dajmy na to www.google.pl, potem muszę w całości wpiszać dajmy na to dobreprogramy.pl i tak dlej.

Ale jak obie te strony dodam sobie do zakładek, to jak następnym razem zaczne wpisywać w pasku adresu np. do to rozwinie mi się lista z propozycją adresu dobreprogramy.pl i tak będzie dopuki te adresy będe miał w zakładkach i żadne czyszczenie ciastek i historii tego nie zmieni!

A jeśli będe miał kilkaset zakładek jak w tej chwili to będzie mi się pojawiała w zależnosci o d wpisanego fragmentu odpowiednio długa lista propozycji adresów z tych zakładek.

Czyli po wpisaniu samej litery d pojawią mi się wszystkie adresy na literę d jakie mam w zakładkach - a nie chcę tego!

Do zakładek chcę mieć tylko dostęp przez wybór z menu Zakładki i wybranie konkretnej zakładki, a nie z listy propozycji dla paska adresu.

Powtórzę wersja najnowsza 9.51

Nie da rady.

http://my.opera.com/polski/forums/findp … id=2662234 :smiley:

wpisz

opera:config

i tam w User Prefs poszukaj Auto Dropdown odchacz i daj zapisz