Opera a pdf

Mam problem z otwieraniem plików pdf w operze. Wyskakują same chińskie znaki. znalazłem jakąś poradę z 2006 roku i próbowałem to zrobić, ale bez pozytywnych skutków. Czy ktoś miał podobny problem w najnowszej operze i go rozwiązał?

Najnowsza wersja Opery (9.25 Build 8827) zainstalowana ?

Przeglądarkę plików PDF masz zainstalowaną ?

Jeżeli nie, to pobierz i zainstaluj Adobe Reader 6.02 PL, bądź Adobe Reader 8.1.1.

http://downloads.foxitsoftware.com/foxi … ader22.zip

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Build+2129

mniejsze niz adobe i szybsze

No dokładnie. Ja zamiast otwierać w operze, to ściągam na dysk i otwieram w Foxit Readerze.

I nie mam chińskich znaczków :wink:

Dziekuję za porady.

Zainstalowałem Foxita i w preferencjach w operze -> zaawansowane->pobieranie->odkliknąć ukryj typy plików->potem kliknąć rozszerzenia i wskazać w rozszerzeniach pdf -> edytuj-> otwórz za pomocą innej aplikacji i tam dać ścieżkę do foxita (tego którym można go uruchomić w Program Files) Ten sposób na acrobata nie działał, chociaż gdzieś poszukałem go właśnie dla acrobata. Może wskazywałem w ścieżce zły plik exe dla acrobata?

Nie wiem tylko czy trzeba odkliknąć to “ukryjtypy plików”. Tak przeczytałem w poradzie więc zrobiłem.

Na razie zrobiłem tak, że opera otwiera mi pdfy foxitem (i nie muszę ściągać go na kompa), a jak normalnie otwieram pdfa to przez acrobata.

Jeszcze raz dziękuję za porady, wcześniej foxita nie znałem;)

Jedyna dobra rada : 1. zainstaluj Adobe Reader (obojętnie jaki) 2. Wejdź w Operze w Preferencje/ pobieranie. Kliknij dodaj. W typie MIME wpisz: aplication/pdf, w rozszerzeniu: pdf, następnie zaznacz: otwieraj domyślną aplikacją i powinno działać