Opera brak dźwięku w słowniku Google


(2kkedzior) #1

Witam. Mam mały problem. Przestał mi działać dźwięk na tłumaczu Google'a. Nie mogę odtworzyć lektora jak klikam na głośniczek. Głos w You Tube jest, kodeki są, dźwięki systemowe są. Szukałam w ustawieniach nie znalazłam nic o odtwarzaniu dźwięku. Przeinstalowałam, wyczyściłam ciasteczka i pamięć podręczną. I nadal nic ... Nie wiem co więcej mogę zrobić na IE dźwięk w Translatorze działa. Tylko Opera nie. Nie działa też dźwięk jak wchodzę na jakieś językowe strony do nauki angielskiego na przykład i jest na przykład lektor.  

 

Wersja Opery 28.0.

System Windows 7 

 

Proszę o podpowiedź co jeszcze zrobić ...

 

 


(Maha) #2

Nie używam Opery, ale czy masz zainstaloway plugin Flash-a dla niej? Np. stąd:

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

 

(lub stąd: https://get.adobe.com/pl/flashplayer/otherversions/))

 

Wybierasz ‘Wszystkie wersje’ - ‘Adobe Flash Player dla Opery 24 (lub nowszej) oraz Chromium’ . Wersja Flasha to PPAPI (nazwa pliku - ‘install_flash_player_ppapi’). Instalujesz przy zamkniętej Operze.

 

Potem na podstawie tego linku: http://forums.opera.com/discussion/1836193/google-translate-has-no-voice/p1

 

  • wpisujesz w pasku adresu “opera:plugins” (bez cudzysłowu). Może się okazać, że są tam dwa Flashe: NPAPI (dla firefoksopodobnych) i PPAPI (dla chromopodobnych, czyli i Opery). Kiedy klikniesz na ‘Pokaż szczegóły’, rozwinie się i pokaże Ci obydwa rozpoznane pluginy. Możesz je po kolei dezaktywować/aktywować i sprawdzić, czy działa. Po każdej zmianie może być konieczny restart Opery.

 

Jeśli nie zadziała, to musisz czekać na pomoc jakiegoś “operowca”.