Opera chwilowe zawieszenie przy przewijaniu

Problem polega na chwilowym braku reakcji na obrót kółkiem myszy(przewijanie strony), po ok 2 sekundach od rozpoczęcia obrotu kółkiem przewijanie strony się rozpoczyna. Dzieje się tak po dłuższym (tj. 1 - 2min) czasie w którym strony nie przewijano. Po świeżo przeinstalowanym systemie i zainstalowanej operze jako pierwszy i jedyny program problem nie ustąpił. System operacyjny Windows 10, laptop Lenovo Z70, Intel Core I5 2500U, 8GB RAM.
Ustawienie w sterowniku karty graficznej(zewnętrznej Nvidia GT840m) jako jedynej z której ma korzystać Opera nic nie zmieniło. Czy są jakieś ustawienia systemu/przeglądarki, które można próbować zmienić? Inne sposoby?

Hej,

  • A co to dokładnie za myszka?
  • Czy sprawdzałeś jej działanie na innym komputerze? Może to z myszką jest problem?

Pozdrawiam,
Dimatheus

A może by tak sprawdzić touchpad na laptopie? Czy obawy będą takie same, jak z myszką.

1 polubienie

Czy masz rozszerzenie adguard?

Po wyłączeniu blokerów reklam nadal problem występuje, tak samo jest jeśli przewijam touchpadem jak i klawiszem na klawiaturze.

Nie zrozumiałeś. Adguard daje błędy mimo wyłączenia. Dopiero wyrzucenie tego dodatku - a do tego zostawia pozostałości nie tylko w folderach przeglądarki, można go znaleźć nawet w rejestrze.
Miałem tak - problemy z przewijaniem wielu stron. Jakiś takiś trafił się fake.
Tak zresztą jest np z javą. Wyłączysz, a aplety jawy nadal działają. Gdy coś się w javie zbuguje, to trzeba trochę umiejętności, żeby ratować.
U mnie w opcjach folderów odznaczyłem ukrywanie chronionych, ukrywanie rozszerzeń i zaznaczyłem pokazywanie ukrytych plików i folderów. Program everything piorunem znalazł adguarda. Pousuwałem. Programem regscanner wyszukałem adguarda. I nigdy więcej adguarda.

Nie twierdzę, że na pewno wina adguarda. Może być jakiś program. który kontroluje mysz, ale to trzeba by zapuścić roguekiller dostępny na DP, żeby wykluczyć taką sprawę.

  • Czy dotyczy to jakiś wybranych stron www czy losowo występuje na wszystkich stronach?
  • Czy problem pojawia się tez w trybie przeglądania prywatnego?

Dotyczy to wszystkich stron. Odinstalowałem ublock(zewnętrzny) bo na nim również miało to miejsce. Na wbudowanym w operę blokerze reklam wygląda to tak:

  • wyłączny - nie zawiesza
  • włączony z wyłączonymi wszystkimi filtrami - nie zawiesza
  • włączony z filtrem polski (Adblock & uBlock polish filters) - zawiesza

Na świeżo zainstalowanym systemie po zainstalowaniu opery jako pierwszego programu problem nadal występował choć nie jestem pewien czy instalowałem też od początku ublocka(zewnętrzny bloker) czy korzystałem z wbudowanego.

Widocznie tylko u wybranych osób przeglądarka płata figle. Zazwyczaj aktualizacja przeglądarki jest temu winna. Zainstaluj jakąś wcześniejszą wersję Opery i sprawdź.
Jeśli problem będzie powtarzać się, nawet na wcześniejszych wersjach przeglądarki, to samą przeglądarkę można wykluczyć.

Wcześniej też tak było, używałem Chrome, ostatnio czytałem info o końcu blokerów reklam w Chrome i chciałem wrócić do Opery, no nic, zostaję przy Chrome lub poszukam jakiejś innej.

Zauważyłem jeszcze, że przy włączonym np radiu w jednej zakładek problem nie występuje, gdy wyciszę zakładkę z radiem(niekoniecznie wyłączę) problem znów się pojawia.

https://help.opera.com/en/computer-bug-wizard/

Może nie trafi do kosza.