Opera&Gmail

Opera ma wbudowana funkcje ‘poczta’ i chciałbym z niej skorzystać ale gdy się łącze aby pobrać nową poczte wyskakuje mi Konsola Błędów z mnóstwem komunikatów. Czy da radę jakoś skonfigurować Operę by współgrała z Gmail`em?

Dodam od siebie że próbowałem korzystać z googlowskiej poczty również z Outlooka i Thunderbirda ale też nie było można pobrać poczty (uwierzytelnianie było prawidłowo włączone więc to odpada na starcie:)

Ja robie tak aby OPERA korzystała z poczty i przekazywała wszystkie wiadomosci to zrób tak:

NARZEDZIA-->KONTA POCZTY ICZATU--> I tam wpisujesz adres @ hasła.

W operze jest to o tyle dobrze ze wszystko prawie sie samo robie ty tylko automatycznie kilka razy klikasz i zrobione. OPERA potem odbiera wiadomosci. Ja mam akurat OPERE i GMAILA i jestem bardzo zadowolony.

POLECAM :mrgreen:

Jak coś to Narzędzia->Konta poczty i czatu ->(zaznaczyć) Własciwości->Serwery :mrgreen:

I tam napisz jak masz to skonfigurowane :lol:

jak były sprawdzane klienty pocztowe w komputer Świat w numerze 11/2007 to byś wiedział tam jest napisane

Opera

Zalety: łatwość konfiguracji,

Wady: brak funkcji segregacji, wadliwe działanie w przypadku niektórych serwisów.

Odnośnie połączenia jakiegokolwiek programu pocztowego z kontem Gmail należy uaktywnić na swoim koncie opcje POP (po zalogowaniu należy wejść w skrzynkę pocztową -> ustawienia (settings) -> zakładka Przekazywanie i POP). Opcja ta musi być aktywna.

Na stronie głównej skrzynki Gmail jest także link ze wskazówkami dotyczącymi konfiguracji popularnych klientów pocztowych:

http://mail.google.com/support/bin/answ … swer=12103

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

P.S. Mam nadzieję, że chodziło o powyższe, jeśli nie - zignoruj mojego posta…