Opera+grupy dyskusyjne

Witam

Mam pytanko:

czy jest możliwość zmiany ustawień w kliencie opery kolejności wyświetlania rubryk “od” “temat” “godzina” itd. ? chciałbym zamienić miejscami autora i temat.

Pozdrawiam

g.

Znajdź plik opera6.ini i zrób na wszelki wypadek jego kopię zapasową. Znajdź w nim sekcję [Columns] i wiersz MailView wyglądający np. tak:

Pierwsza cyfra to nazwa (ID) kolumny, druga - szerokość, trzecia bit oznaczający widoczna (1) lub ukryta (0)

Domyślnie kolumny oznaczane są cyframi:

0: Status, 1: Od, 2: Temat, 3: Wysłano, 4: Rozmiar, 5: Załącznik, 6: Etykieta

Aby zmienić kolejność kolumny ‘Temat’ i ‘Od’ wystarczy zamienić miejscami te cyfry (wyróżnione w cytacie powyżej)

Całość “przepisu” pod tym linkiem

Wielkie dzięki za pomoc, oczywiście ta metoda działa :slight_smile:

Pozdrawiam

Złączono Posta : 15.10.2007 (Pon) 20:45

mam jeszcze jedno pytanie: czy istnieje opcja “pobierz więcej wiadomości” bo nie mogę jej znaleźć, po usunięciu grupy i ponownej subskrypcji pokazują się dwie wiadomości i nie jestem w stanie ściągnąć ich więcej

Po pierwsze - jeżeli przez usunięcie grupy dyskusyjnej rozumiesz jej zaznaczenie i kliknięcie ‘Usuń’ to tak naprawdę nie usunąłeś grupy tylko zaznaczyłeś wszystkie posty jako przeczytane/usunięte i (prawdopodobnie) usunąłeś z bieżącego widoku. Dodaj do elementów wyświetlanych wiadomości usunięte/ przeczytane i zobaczysz je ponownie

Po drugie - jeżeli usunąłeś grupę i od razu zasubskrybowałeś ją ponownie - to jeżeli nie jest ona zbyt ruchliwa - może zobaczyłeś tylko kilka nowych postów bo tylko kila nowych się ukazało? :slight_smile:

I na koniec… proszę o wybaczenie off-topicu i nie wszczynanie (bezsensownej) dyskusji na temat wyższości tego nad owym i moich gustach, ale… IMO o ile Opera jest na prawdę świetną przeglądarką, o ogromnych możliwościach i godną polecenia każdemu, to dodatki do niej, czyli czytnik newsów, klient poczty, rss, torrentów, czy nawet widżety to moim zdaniem kompletny crap i jedne z najsłabszych/najgorszych programów w swoich kategoriach.

Jeśli chcesz spróbować naprawdę świetnego czytnika newsów - zainteresuj się programem 40tude Dialog. Drugi w kolejności (dla tych co lubią pocztę i newsy w jednym) - Thunderbird.

Jeśli chodzi o Thunderbirda, używam go jako czytnika od kilku lat i powiem szczerze że mam go dosyć, ma bardzo wiele drażniących wad, a podstawową z nich jest powolne działanie. Szukam czegoś lepszego, lekkiego o zbliżonej funkcjonalności i bez miliona opcji, może ktoś coś poleci?

Pozdrawiam

g.