Opera i blokowanie okienek

mam taki problem.jak wiadomo opera blokuje okienka.niektóre jednak stronki wymagają do poprawnej pracy tych wyskakujących okienek.czy da się jakoś zaznaczyć żeby tylko kilka stron mogło wyświetlać okienka a reszta była zablokowana?podobnie jest w Firefox gdzie dodaje się tylko odpowiednie linki?

Zaznaczasz:

Narzędzia -> Szybka konfiguracja -> Blokuj niechciane wyskakujące okienka

i wszystko będzie ok :slight_smile:

te, co mają zostać dopuszczone - będą dopuszczone a reszta zablokowana… Jeszcze się nie spotkałem, by ta funkcja blokowała to, co nie trzeba…

żeby coś wyszukać na tej wyszukiwarce ftp trzeba to wyłączyć.to samo miałem w firefoxie ale tam jest możliwość wyłączenia tylko danych stron i jest to znaczne uproszczenie

http://search.ftphost.net/indexer/search.aspx

:slight_smile:

odrazu zadam drugie pytanie.czy zakładki są przechowywane w tym pliku C:\Program Files\Opera\defaults\operadef6.adr ? jeśli tak to przy robieniu systemu wystarczy skopiować ten pliczek i będzie go można wkleić do nowej operki ?

Co do zakładek to najbezpieczniej jest je wyeksportować. Robimy to tak:

Plik -> Eksportuj -> Zakładki Opery

I tak samo później importujemy (poprzez polecenie importuj )

Spróbuj dodać stronę do ulubionych

Lub na czas wyszukiwania na tej stronie, włącz otwieraj wszystkie wyskakujące okna

tego się obawiałem że będę musiał poprostu ręcznie to wyłączać,ale opera i tak jest the best.jak by jeszcze dodano taką funkcję jak w firefoxie to by była boska :)thx

Złączono Posta : 19.08.2005 (Pią) 9:04

sorka ale mam klolejne pytanie.czy da się tak zrobić żeby każda zakładka otwierała się zawsze w nowej karcie?

Jeżeli Cię dobrze zrozumiałam i chcesz, by każda, nowa stronka (zakładka) otwierała Ci się w nowej karcie, to wejdź w Preferencje -->> Okna -->> i odznacz/odptaszkuj opcję “Otwieraj nowe karty obok karty aktywnej”.

Pewnie i takie nawet były domyślne ustawienia, jak pamiętam. :slight_smile:

może i zrozumiałeś mnie dobrze ale to nic nie daje.wytłumaczę dokładniej.jak mam juz otwartą jakąś stronę i nacisnę w zakładce na inną to chcę aby otworzyła sie ona w nowej karcie a nie zastąpiła poprzedniej strony :slight_smile: jest to inaczej dostępne pod skrótem (shift+enter) czy jest jednak możliwe aby otwierało się to tak domyślnie?

Mi az tak bardzo nie przeszkadza, ze trzeba nacisnac shift i wybrac zakladke.

Po prostu środkowy przycisk myszy :-). Jak nie działa, to preferencje -> zaawansowane -> mysz i klawiatura -> opcje środkowego przycisku myszy :slight_smile: