Opera i java

Czemu Opera nie uruchamia javy gdy wchodzę np. na czat itp. Moja wersja Opery 8.5. A czy jest nowsza?

Z tego co mi wiadomo, to najnowsza wersja opery to:

:arrow: Opera 8.51

Co do javy, to czy masz zainstalowaną ??

Pobierz ten pakiet Javy:

:arrow: Java SUN 15_0_6

mam jave bo nawet Internet Explorer mi ją uruchamiał. A nawet jeżeli nie to tego nie zainstaluje, bo jest pełno wirusów (raz instalowałem)

Gdzie w Javie ?

Co Ty opowiadasz :?

W Javie niema zadnych wirusow, jak sie chodzi po roznych stronach i nie posiada sie dobrego firewalla to oczywiscie ze beda wirusy.

Co do Javy to jest czysta jak lza, i wirusow napewno niemasz przez nia.

A to, że jest w portalu to jeszcze bardziej przemawia za tym, że jest bezpieczna :wink:

…to jest Virtualna Maszyna Javy Micro$oftu. Tylko dla IE - “dziurawca”. A Opera potrzebuje tej od Sun-a.

Są pobierane w czasie przeglądania “podejrzanych” stron, ukryte np. w plikach .jar . Ale z cache-u Opery napewno się nie wydostaną :slight_smile: . Niestety w tej chwili zapodział mi się “dyżurny” adresik, mógłbyś od razu to sprawdzić.

Co innego z “dziurawcem” i jego javką, hehe. Używam Opery z Javą i nie używam aktywnego antyvira, włączam skaner raz na tydzień, może dwa.

Przy instalce JRE trzeba odhaczyć dla jakiej przeglądarki to ma być - IE/Mozilla. Opera znajdzie to sobie sama :).