Opera - klient poczty i brak powiadomień

Witam, ostatnio zacząłem używać wbudowanego klienta poczty w Operze. Ogólnie ma swoje wady i zalety, niestety jedna rzecz na chwilę obecną go dyskwalifikuje i nie wiem czy jest to jakiś błąd czy nie, jednak postanowiłem napisać i sprawdzić czy i wy również macie podobne doświadczenia. A mianowicie, mam problem z tym, ze powiadomienia, które przychodzą w momencie pojawienia się nowej wiadomości, raz występują a raz nie. Tzn. nie jestem w stanie określić dlaczego tak się dzieje, jednak z tego co obserwuję, Opera sama sobie ustala, czy mnie powiadomić o nowej poczcie czy też nie… Zazwyczaj jest tak, że np. po uruchomieniu przeglądarki takie powiadomienia dostaję, jednak w momencie, gdy ją normalnie użytkuję, zdarza się jej nie powiadamiać o nowych wiadomościach i wtedy jestem mega zdziwiony, gdy wchodzę i w folderze widzę nieprzeczytane wiadomości… Oczywiście zmieniałem czas sprawdzania skrzynki, dodałem sobie nawet dźwięk, który miał mnie o tym informować, niestety nic to nie daje. Również w powiadomieniach wszystko jest ustawione. Czy ktoś ma podobny problem? I czy ew. umie go rozwiązać?

Musisz "nauczyć"operę które wiadomości to spam a które nie,jeśli przychodzi spam automatycznie taka wiadomość ląduje w koszu bez powiadomienia o dostarczeniu do skrzynki.

Powiem Ci, że u mnie jest podobnie. Powiadomienia raz są, raz nie. Nawet nie zawsze ikona na sidebarze się zmienia, co bywa mocno irytujące. U mnie różnica jest taka, że często przy starcie Opery nie mam powiadomień, ale nie zawsze. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest Gmail przez IMAP, może ma to jakieś znaczenie.

@petrasck, spam tu nie ma nic do rzeczy, bo nic tam nie ląduje (szczęśliwie).

A więc jednak nie jestem sam :smiley:

Co do spamu - to nie ma nic do rzeczy. Sam wysyłałem kilka wiadomości, z różnych adresów, nawet z różnych komputerów. Wiadomość normalnie pojawiała się na skrzynce, jednak nie otrzymywałem żadnego powiadomienia.

.muszi, również używam Gmail przez IMAP, z tym że w większości przypadków powiadomienia przy starcie przeglądarki się pojawiają, jednak problem zaczyna się w miejscu, gdy korzystając z niej przez godzinkę czy dwie, nie otrzymuje w tym czasie żadnej informacji o nowych wiadomościach. Napisałem już o tym zarówno na polskim, jak i angielskojęzycznym forum Opery, niestety żadnych konkretnych odpowiedzi nie dostałem.

Wydaje mi się jeszcze, że powiadomienia częściej nie pojawiają się, gdy wiadomości dochodzą do podfolderów skrzynki odbiorczej (czyli w gamailu filtr oznaczający etykietę INBOX/[nazwa-etykiety] oraz włączone Pomiń folder „Odebrane”). Muszę się dokładniej temu przyjrzeć.