Opera Mini 4.2 Pobieranie plików

Witam, wczoraj zainstalowałem na Siemensie ME75 Operę Mini 4.2. Wszystko jest ok, tylko kiedy chcę pobrać coś (np. obrazki z onet lajt) no to klikam informacje o stronie, pobierz obrazki i wybieram który chcę pobrać. Kiedy klikam otwórz to pyta mi się czy pozwolę połączyć się z jakąś tam stroną. Klikam tak i wtedy zaczyna się mój problem: otwiera się ta dupna wbudowana w siemensy przeglądarka Openwave (choć nie powinna bo ponoć w tej wersji opery tego już nie ma) i pojawia się informacja, że się łączy. Po 180 sekundach nic się nie dziania pojawia się informacja: “Błąd: brak odpowiedzi z serwera”. I tak jest przy próbie pobrania jakiegokolwiek pliku (nawet obrazka z google). Czy dobrze wybieram sposób pobierania pliku (klikam informacje o stronie, pobierz obrazki i wybieram który chcę pobrać-później pojawia się otwórz i powiększ)? Czy jest inny sposób? Co może rozwiązać problem otwierania się wbudowanej przeglądarki? (wywalenie jej? tylko jak?)

Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

P.S.: A tak w ogóle to ta przeglądarka Openwave w ogóle nie działa (kiedyś działała) i zupełnie nie wiem jak sprawić żeby zadziałała…