Opera Mini. Wasze odczucia

(arlid) #1

Witajcie. Niedługo będę zmuszony przesiąść się na jakiś czas na mniejszy "komputer" i mam w związku z tym pytanie dotyczące Opery Mini. Mógłby ktoś coś się o niej wypowiedzieć? Nie znam się na tym za bardzo, rzadko tez korzystam z internetu "w locie". Czy ten software jest po polsku, gdyż nie znalazłem takowej informacji na stronie lub ja przeoczyłem. Ponadto, czy to się da zainstalować na każdy sprzęcie?

(Bunio) #2

Co do pierwszego pytania, tak - jest po polsku, a jeżeli najdzie Cię ochota to i po hebrajsku.

Już w 2007 roku Mini była przetłumaczona na 50 języków:

http://operawatch.com/news/2007/11/oper ... month.html

Czy da się zainstalować na każdym sprzęcie? Na większości tak, tylko musiałbyś napisać na jaki telefon się przerzucasz teraz.

(Mariok) #3

Korzystałem z Opery Mini w wersji 4, od razu mówię, że wraz z wejściem Opera Mini 5 korzystanie z tego programu stało się przyjemnością.

Chociaż mając Nokię 5530XM z Symbianem zdecydowanie wygodniej korzysta mi się z Opery Mobile.

Jednak na zwykłą komórkę (np na nokii 6300) Opera Mini sprawdza się znakomicie.

(arlid) #4

Niestety nie wiem jaki to będzie telefonik, bo nie ode mnie to zależy wiem, tylko że jakiś dotykowy (a wyczytałem, ze to obsługuje takie bajery bardzo dobrze). A jak jest za zabezpieczeniami? Aha i jeszcze coś. Czytałem kiedyś, ze np. zamiast oglądać obrazek w telefonie przeglądarka pobiera go do katalogu obrazy bądź innego. jak jest w tym przypadku? Jak również jest z wyświetlaniem witryn, dopasowują się do rozdzielczości ekranu? Wiem, że to masa pytań, ale mam jeszcze jedno. Czy korzystanie z Opery Mini ponosi za sobą jakieś dodatkowe opłaty?

(Barry06) #5

Z tymi obrazkami to głupota, wszystkie wyświetlają się na stronie.

Dopasowanie do rozdzielczości - opera dostosowuje szerokość akapitów tak by nie trzeba było przewijać w poziomie, natomiast reszta strony pozostaje niezmieniona - można albo oglądać ją w dużym pomniejszeniu na całym wyświetlaczu, albo jej mały fragment, wycinek mieszczący się na ekranie (już bez skalowania).

Opłaty to tylko koszt transferu danych, dokładnie taki sam jak przy korzystaniu z przeglądarki wbudowanej w telefon.

(arlid) #6

Wiedziałem, że coś pójdzie nie tak. Pobrałem, wrzuciłem do telefonu, instalacja. Pisze "Instalowanie" zatwierdzam możliwość połączenia (pyta dwa razy) czekam, pasek się nie rusza i nagle. "Nie można się połączyć z internetem. Sprawdź konfigurację sieci." Dodam, ze na przeglądarce wbudowanej internet działa. Próbowałem tez pobierać z m.opera.com - efekt taki sam. Ma ktoś jakieś rady?

(Barry06) #7

A na zwykłej przeglądarce net ci działa? Obstawiam że masz za słaby zasięg i net w ogóle Ci nie zadziała

(arlid) #8

Tak działa. Przeciez pisałem:

Nie wiem co jest z tym grane. Czytałem o jakichś ustawieniach APN, ale kompletnie nie wiem o co chodzi a tym bardziej jak to ustawić.

(Barry06) #9

OK, chyba wiem co musisz zrobić. Spróbuj zmienić w ustawieniach opery protokół na HTTP (ustawienia -> zaawansowane -> protokół)

(arlid) #10

Już mam :slight_smile: Tylko muszę się przyzwyczaić do obsługi :slight_smile: