Opera ? najszybsza przeglądarka?

Witam jaka jest najszybsza przeglądarka oraz która na największą kompresję danych?

kompresje ma jednie opera

co do szybkości rożne są opinie generalnie najlepiej sprawdzić samemu jak strony sie ładują

możesz sobie tez zrobic testy tu masz kilka stron z testami

http://clients.futuremark.com/peacekeeper/

http://www2.webkit.org/perf/sunspider/sunspider.html

http://ie.microsoft.com/testdrive/

http://dromaeo.com/

http://v8.googlecode.com/svn/data/bench … 6/run.html

Trudno powiedzieć która jest naj jedni mówią ze Firefox 4 inni ze Chrome a jeszcze inni że Opera. Ja jadę na Firefox 4 b9 i jestem zadowolony z szybkości. Miałem tak że Opere jak i Chrome i muszę przyznać że wcale nie są szybsze ani wolniejsze od Lisko pandy.

Nie można tego stwierdzić jednoznacznie , ponieważ to też zależy od komputera , na przykład Firefox jest najszybsza na lepszych komputerów , bo zżera dosyć dużo ramu , a jak miałem stary komputer , to przez to się przycinała , a na lepszym to chodzi bez zarzutów , natomiast na gorsze , polecam Chrome’a :slight_smile: !

Najnowsze wersje Opery od 10.5 wzwyż też alokują dużo pamięci, szczególnie na stronach obładowanych skryptami. Teraz trudno zdecydować, która jest najszybsza. To zależy w 99% od sprzętu, wyświetlanej strony i łącza. Jeżeli przeglądarka szybko wyświetla HTML i CSS 2, może polec na CSS 3 (co widać przy szybkości ładowania i przewijania w Firefoksie czy Chrome). Podobnie ze skryptami - część funkcji (np. ingerencja w kod HTML) może wykonywać się szybciej na sprzęcie X, a operacje na tablicach/obiektach polegną na sprzęcie Y.

Jeżeli masz porządny sprzęt, Opera powinna być najszybszą przeglądarką. Dużo zależy od ustawień. Niestety na sprzęcie Transmeta Efficeon 996 MHz, 224 MB RAM strasznie tnie na Naszej Klasie i Facebooku, nawet przy przewijaniu, a użycie pamięci sięga do 500 MB i więcej w skrajnych przypadkach. Starsze wersje (9.6, 10) chodziły na tym laptopie błyskawicznie, dlatego zmieniłem wolnego Firefoksa 2 na Operę 9.6.